Zirkonyum Diş Fiyatları 2023 | Zirkonyum Kaplama Diş Hesaplama Aracı

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar?
Zirkonyum Dişler Ne Kadar Kullanılır?
Zirkonyum Diş Kaplamanın Ömrü Ne Kadar?
Zirkonyum Dişler Ne Kadar Kullanılır?
Zirkonyum Dişin Tercih Edilmesinin Sebebi Nedir?
Zirkonyum Dişler Sağlıklı mıdır?

Zirkonyum kaplama diş fiyatları 2023 yılında ne kadar? En doğal ve parlak uygulama şekillerinden bir tanesi zirkonyum diş tedavisidir. Bu uygulama sayesinde kişiler estetik bir görünüme sahip olabilirler. Işık geçirgenliği olduğu için görünümü oldukça doğaldır. Günümüzde zirkonyum tedavisinin bu kadar sık tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi de, zirkonyumun sağlam olmasından kaynaklanmaktadır. Peki ağızda tat değişikliğine neden olmayan ve diş etlerine uyum sağlayan zirkonyum diş fiyatları ne kadar? Zirkonyum diş ile ilgili diğer detaylar ve daha fazlasını sizler için hazırladık.

Neden Zirkonyum Diş?

Konuşma esnasında en çok dikkat edilen şeylerden bir tanesi de dişlerin yapısıdır. Dişlerinin güzel görünmediği gerekçesiyle pek çok kişi doğal bir şekilde gülememektedir. Zirkonyum diş, estetik bir görünüm sağlayarak sıcağa dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra dışarıdan bakıldığında son derece doğal görünür. Standart olarak yaşamını sürdüren bir kişinin, normal konuşma esnasında dişin doğal mı yoksa zirkonyum diş mi olduğunu anlaması mümkün değildir.

Zirkonyum Diş Tedavi Hizmeti Nasıl Alınır?

Diş tedavi alanında ne çok talep duyulan konulardan bir tanesi zirkonyum diş tedavisidir. Kaplamanın uygulandığı kişilerde sıcak soğuk hassasiyeti olmamakla birlikte, geçmişe oranla kişinin yaşamını daha güzel bir şekilde sürdürebildiği bir tedavi uygulanır. Dişlerde yer alan bozukluklar kişiyi sosyal çevresinden uzaklaştırabildiği gibi, sağlık açısından da zararlı etkiler verebilmektedir. Zirkonyum diş tedavi hizmeti alabilmek için hastanemizle iletişime geçebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2023

Bilindiği üzere diş kliniklerinde en çok tercih edilen tedavilerinden bir tanesi de zirkonyum diş kaplamadır. Güzel bir görüntüye sahip olmak için pek çok farklı konuya dikkat edilmektedir. Tek diş zirkonyum diş fiyatları boş olan arka bölgede ise 950 TL 1200 TL civarındadır. Kişisel estetiğin önemli olduğu ön tarafta yapılacak ise tek diş implantı fiyatı 975 TL ile 1250 TL aralığı içindedir. Fakat bunlar arasından en fazla gözden kaçanlardan bir tanesi ise hiç şüphesiz ki ağız sağlığı olmakta. Halbuki ağız sağlığında herhangi bir sorun meydana geldiği zaman ne kadar dikkat edilirse edilsin fark etmez asla istenilen sonuçlar elde edilememektedir.

Ağız içerisinde olması gereken bakımın tam olarak yapılamaması demek, yalnızca güzel bir görünüme ulaşmanın engellenmiş olması anlamına gelmiyor. Bunun yanı sıra çene yapısında ve köklerde kendini gösterecek olan sorunlar da yalnızca görünüşü değil aynı zamanda sağlığı da tahmin edilenden çok daha fazla bir şekilde etkileyecektir. Ağız ve çene sağlığı konusundaki sıkıntılar ise yalnızca bakım yapılmaması ile birlikte kendini göstermiyor. Çevresel faktörler, genetik bazı durumlardan ötürü ağız sağlığında çok ciddi sorunlar kendini gösterebiliyor. Böylesi durumlarda ise ağız sağlığının sürekli olarak bakımının yapılması ne yazık ki güzel bir görüntünün de önüne geçmiş oluyor.

Zirkonyum diş tedavi fiyatları, alacağınız tedavi hizmetinin size kazandıracaklarını düşündüğümüzde son derece uygun seviyelerdedir. Diş tedavisi, istediğiniz diş rengine uygun olarak gerçekleşir. Hastanemizde renk skalası mevcuttur. Diğer dişlerinizin rengine veya size en uygun beyaz tonuna göre seçim yapabilirsiniz. Diş hekimimiz seçmiş olduğunuz diş rengini size özel olarak uygulayacaktır.

Ucuz Zirkonyum Diş Kaplama

Diş kaplama pek çok avantajı bir arada sunmaktadır. Kişiler bu kaplama ardından daha sağlıklı bir gülüş elde ettikleri için kendilerine olan özgüvenleri de artmaktadır. Kaplama için öncelikli olarak doğru doktorların bulunması büyük bir önem taşımaktadır. Bunun sonrasındaki aşamada ise sıra hangi kaplama türünün seçileceğine gelmektedir. Şimdilerde artık bu konuda yapılan çalışmaların alanının genişlemeye başlaması ile birlikte ucuz zirkonyum diş kaplama fiyatları konusu da tahmin edilenden çok daha kısa bir süre içerisinde birbirinden farklı sonuçları bulabiliyorlar.

Peki, bu tarz kaplamalar neden çok fazla tercih ediliyor? Bu soruya verilecek olan ilk cevap hiç şüphesiz ki doğal görünüme en yakın şekilde olması. Böyle olunca da dolgunun yapılmasından sonra kötü bir görüntü ortaya çıkmıyor. Bunun yanı sıra metale karşı alerjisi olduğu için istediği kaplamaları yaptıramayan insanlar da var olan materyalden üretilmiş olan metal desteksiz olarak hazırlanan bu kaplamalar sayesinde insanlar oldukça rahat bir şekilde dişlerine kaplama yaptırabiliyorlar.

İnsanların büyük bir kısmı zirkonyum diş fiyatları ne kadar? Denildiği zaman karşısına çıkan soru işaretlerini nasıl giderebileceklerini tam olarak bilemez. Lakin bu kaplamalarda da fiyatlar birçok farklı etkene bağlı olarak değişim gösteriyor. Bunların başında kaplama yapılacak diş sayısı gelmekte. Kaç tane diş için kaplama yapılacağının belirlenmesi ile fiyatın ne kadar olacağı ile alakalı bilgi elde edilmiş olacaktır. Ayrıca kullanılacak olan maddenin özelliklerine göre de kaplamanın fiyatında artmalar ya da azalmalar görülebilmektedir. Kimi zaman kaplama yaptırmak isteyen insanlar maliyetleri düşürmek adına düşük kaliteli ürünler arasından seçimlerini yapıyorlar. Bunun sonrasında kaplamaların yapıldığı ilk zamanlarda herhangi bir sorun varmış gibi görülmese de ilerleyen dönemlerde dişlerde tahmin edilenden de ciddi sonuçlar kendini göstermeye başlayacaktır.

Birçok kişi fiyatlarda meydana gelen değişimin nedenleri ile alakalı istediği cevapları tam olarak alamamaktan şikayetçi. Aslında bu durumun en büyük sebebi ürünün Türkiye sınırları içerisinde olmaması. Bundan dolayı ilk önce madde ülkemize getiriliyor, sonrasında da dişlerde kullanılabilmesi adına özel olarak işlenerek kullanıma hazır bir hale gelmiş oluyor. Maddenin korozyona ve sıcaklık değişimlerine dayanıklı olmasından ötürü işlenmesi oldukça zordur. Bundan dolayı da dikkatli bir şekilde çalışmaların yapılması büyük bir dikkat ile gerçekleştirilmektedir. Düşünülenin aksine bu tarz bir ürün ile kaplama yapılmasından sonra ağızda hiçbir şekilde bir tat değişimi ya da rahatsızlık hissi ortaya çıkmaz. Dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı olması, sararmaların meydana gelmemesi, diş çekilmesi gibi ciddi sorunların oluşmasını engellemesi gibi birçok farklı özelliğe de sahip olan zirkonyum kaplamalar arasından seçim yaparken doktor kalitesini ön plana çıkartmak, ilerleyen dönemlerde herhangi bir sorunun çıkmasını da engelliyor. Bunun önüne geçilmesi gereklidir. Ucuz zirkonyum kaplama fiyatları konusunda sizlere en iyi şekilde yardımcı olabiliriz.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Ömrü Ne Kadar?

Estetik yöntemlerinde çok sık kullanılan ve oldukça başarılı sonuçların alınabildiği tedavi çeşitlerindendir. Zirkonyum, diş tedavilerinde özellikle estetik alanda hekimlere ve hastalara büyük faydalar sağlar. Doğada bulunan bu madde her şeyden önce sağlam ve ağız-diş yapısı ile uyumludur. Bu uyum çok önem teşkil etmektedir.

Muazzam bir gülüş elde etmede ve diş estetiğindeki tedaviler için kullanımda zirkonyumun sıkça tercih edilmektedir. Zirkonyum porselenlerin özellikleri şunlardır:

Doğada bulunan bir maddedir; saf mineral halinden zirkonyum seramiğinde dönüştürülür. Özel fırınlarda pişirilip elde edilir ve sonuç olarak dayanıklılığı fazladır.

Zirkonyum Diş Yaptıranlar Memnun Mu?

Diş tedavi alanında hastaların en çok memnun kaldığı uygulamalar arasında zirkonyum diş tedavi yer almaktadır. Zirkonyum diş yaptıranlar memnun mu? Sorusunun cevabı evettir. Peki neden? Çünkü zirkonyum, pek çok faydayı bir arada sağlar. Zirkonyum faydaları:


– Sağlıklı bir maddedir; ağız ve dişler ile uyum sağlayan bir yapısı vardır,
– Kolayca yıpranmaz, aşınmaz,
– Lekelenmeler olmaz, zirkonyum metalinin renkleri bozulmaz,
– Şeffaf bir görünümü vardır; çok doğal bir diş görüntüsü elde edilir
– Bakteri üretmez; ağızda kötü tat bırakmaz, koku oluşturmaz,
– Zirkonyum porselenlerin kalıcılık süresi hastadan hastaya, kullanılan malzemeler, uygulamayı yapan hekimin tecrübesine vb. bağlı olarak değişebilir.

Şeklindedir. Bu faydalardan yararlanabilmek için hastanemizle iletişime geçebilirsiniz.

Zirkonyum Dişler Ne Kadar Kullanılır?

Olumlu koşulların gerçekleşmesi halinde 15 yıldan fazla kullanım sürelerinin bulunduğunu belirtebiliriz. Zirkonyum porselenler için farklı malzeme seçenekleri de mevcuttur. Ankara diş kliniğimizde üst kalitedeki materyaller ile üretilmiş zirkonyum kullanmaktayız.

Zirkonyum porselen kaplama yapılan hastalarımız iyi bir ağız ve diş bakımı gerçekleştirdikleri takdirde çok uzun yıllar boyunca dişlerini sorunsuz olarak kullanabilirler. Günde en az 2 kez diş fırçalamak, çok soğuk-sıcak şeyler yemekten kaçınmak { Özellikle tedavi sonrası ilk 48 saat}, çok sert besinleri tüketirken dikkatli olmak ve 6 ayda bir doktor kontrolüne gelmek bunlar arasında yer almaktadır. Gargara, diş ipi vb. kullanmak da ağız-diş sağlığı için önemlidir. Son derece sağlam malzemelerdir. Zirkonyum porselenler dayanıklı mı? sorusu diş estetiği yaptırmak isteyen kişiler tarafından sıkça yöneltilmektedir. Doğal olarak hastalar yaptıracakları tedavinin uzun yıllar kalıcı olmasını arzu ederler. Zirkonyum yapısı itibariyle sağlamdır ve uygulayan hekimin de marifetiyle hastalar diş sağlıklarına özen göstererek uzun yıllar zirkonyum dişlerini kullanabilirler.

Zirkonyum Dişin Tercih Edilmesinin Sebebi Nedir?

Daha çok, güzelleşme amaçlı olmak üzere; beyazlatma yöntemleri ile sonuç vermeyen ileri düzeydeki renk değişimlerinin tedavisinde, ortodontik tedavi yönteminin seçilmediği diastema gibi ayrık olan ya da az çapraşık ve dönük dişlerde, yapısı bozulmuş eski dolgularda, aşırı madde kaybı olan dişlerin restorasyonlarının yapılmasında, arka grup dişler üzerinde köprü ya da kaplama olarak kullanılmasında, ön grup implant üstü protezlerde ve gülüş estetiğini sağlamak için için tercih edilmektedir.

Sahip olduğu ışık geçirgenliği özelliği ile tıpkı normal dişlerde olduğu gibi doğal bir görüntü yakalanır. Sağlıklı dişlerin minesi ışığı tamamen geçirir. Klasik porselen kaplamanın alt yapısı olan metal, dişlerde opak bir görüntü yaratır. Bu da dişlerin cansız ve yapay görünmesine sebebiyet verir. Zirkonyum kaplama ile bunun önüne geçilir. Zirkonyum kaplama, daimi dişlerin sürmesini takiben, her yaşta yapılabilir. Ancak 18 yaşına kadar gelişim döneminde olunması ve çenenin büyümesi neticesinde aralanmalar gözlemleneceği için önerilmez.

TDB Klinik Zirkonyun Diş Kaplama Tarifesi
Zirkonyum Destekli Estetik Kaplama (GC)
Kdv Hariç 1200 TL
Zirkonyum Destekli Estetik Kaplama (e-max)
Kdv Hariç 1500 TL
Zirkonyum Destekli Estetik Kaplama (Noritake)
Kdv Hariç 950 TL
Zirkonyum Destekli Estetik Kaplama (Vita)
Kdv Hariç 1450 TL
Zirkonyum Destekli Estetik Kaplama (Katana)
Kdv Hariç 1950 TL
Full Monolitik Zirkonyum Kaplama (GC)
Kdv Hariç 1750 TL
Full Monolitik Zirkonyum Kaplama (Noritake)
Kdv Hariç 1500 TL
Full Monolitik Zirkonyum Kaplama (Vita) DV Hariç
Kdv Hariç 1950 TL
Full Monolitik Zirkonyum Kaplama (Katana)
Kdv Hariç 3000 TL

Zirkonyumun Dişler Sağlıklı mıdır?

Zirkonyum, diş dokusuyla uyumlu bir malzemedir. Metal destekli olan protezlerde görülen, dişin boyun bölgesindeki ve diş etinde morarmaya benzer renklenme asla görülmez ve diş eti çekilmesine de neden olmaz. Yanlış fırçalama gibi nedenlerden dolayı diş eti çekilecek olursa estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturmaz.
Zirkonyum kaplamanın yapısında metal bulunmadığı için alerjiye de neden olmaz. İçeriği metal olmadığı için bir tat değişikliği yapması ya da kokuya sebebiyet vermesi mümkün değildir. Dişler, normal dişleri fırçalar gibi fırçalanır. 6 ayda bir yapılan düzenli hekim kontrolleri ile zaten oluşabilecek problemler öngörülüp bu problemler için tedbir alınır. Dişler canlı dokulardır ve zamanla aşınmalar ile diş yapısında değişiklikler gözlemlenir. Zirkonyum kaplama yapılan dişlerde değişiklikler olmaz.

Metal destekli kaplamada olduğu gibi küçültülür. Diş eti sağlıklı duruma geldiğinde, özel ölçülerle ve ağza uygun kaşıklarla hassas bir şekilde ölçü alınır. Laboratuvar ortamında, dişe en uygun renkte zirkonyum alt yapısı ve üzerine de porselen üst yapısı işlenerek klinik ortamda dişe uyumu sağlanır. Son aşamasında ise özel yapıştırıcılar ile dişe tamamen adaptasyon edilmesi sağlanır. Kişi kendi doğal dişinden ayırt etmeden kullanabilir.

Kesme işlemleri lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Sonrasında ise diş renginde geçici bir kaplama uygulanarak, sıcak ve soğuk hassasiyetinin önüne geçilir. Kişilerin pek azında hafif bir sızlama görülür. Genel olarak ise bir problem yaşanmadan süreç tamamlanır. Bu uygulama, diş etleri sorunsuz olan kişilerde 1 haftada tamamlanmaktadır. Kişinin beğenisine göre ya da hekim ile hastanın memnuniyetleri görülene kadar birkaç prova ile devam ettirilebilir. Sonrasında mutlu sona erişim sağlanacaktır.

Zirkonyum Kaplama Diş Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Günümüzde zirkonyum diş fiyatları belirleyen pek çok kriter bulunuyor. Diş kaplamada kullanılacak maddenin kalitesi, kaplanacak olan toplam diş sayısı, seans sayısı gibi kriterlerin önemi büyük. Zirkonyum kaplama fiyatları kişinin kendisine özel olarak verilmektedir. Bu sebepten dolayı kliniğimizle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Size özel kaliteli ve aynı zamanda uygun fiyatlı kaplama önerimizle hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Zirkonyum kaplama diş fiyatları 2023 yılında ne kadar? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*