İmplant Diş Fiyatları 2024 Ne Kadar?

İmplant Diş Fiyatları

Tıp günümüzde hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu ilerlemenin başlamasının ardından, geçmiş dönemlerde tedavisi olmayan pek çok soruna çare bulundu. Örneğin eskiden dişlerin farklı sebeplerden ötürü kaybedilmesinden sonra bu bölgede yeni bir dişin ortaya çıkması durumu söz konusu olmuyordu. Kişi, eksik dişiyle yaşamını sürdürüyordu. Fakat implant tedavisi sayesinde günümüzde eksik dişe çare olarak yeni bir diş takılabilmesi mümkün.

Cumartesi ve pazar günü açık implant yapan en iyi hastaneler ve klinik merkezler, bu konuda yardımcı olabiliyor. Diş hastanesi aracılığıyla komple implant diş fiyatları alabilmek için iletişime geçebilmek mümkündür.

Ağızda yer alan dişler pek çok farklı etkene bağlı olarak değişim göstermektedir. Normal durumlarda uzun süreler boyunca her iki çenede yer alması gereken dişler, birbirinden farklı sebeplerden ötürü dökülmeye başlamaktadır. İmplant fiyatları 2024 yılında güncel ekonomiye göre makul seviyelerdedir. Bu tedaviyi ucuz ve kaliteli bir şekilde yapabilen çok sayıda diş kliniği bulunmaktadır.

Bayramda ve tatil günlerinde açık yapay diş merkezleri, hastaneler de hastalar tarafından tercih edilebiliyor. Tam zamanlı yerli yapay diş yapımı hizmeti alınabileceği gibi, yurtdışı menşeili diş kökleri tercih edilebilmektedir.

Alman malı tek diş implant fiyatı tedavisi + üst yapısı tedarik konusunda uzman doktoru olan sağlık kurumunun merkeziyle iletişime geçilebilir. Uzman diş hekimi tavsiye kliniği ile ağrısız isviçre implant diş fiyatları hakkında detaylı bilgileri almakta fayda olduğunu sanıyoruz. Daha da kötüsü bazı durumlarda bu dökülmeler ne yazık ki kontrol altına alınamayabiliyor. Dişlerin hepsinin dökülmesinden sonra ise insanların büyük bir kısmı artık protez tedavilerini araştırmaya başlıyor. Protezin takılabileceği bir dayanağının olmamasından sonra ise istenmese de klasik tarzdaki protezler arasından seçim yapılmak zorunda kalabiliyor. Lakin bu protezler hareketlidir ve hiç olmadık zamanlarda damaktan çıkma gibi sorunlar kendini gösterebiliyor.

İmplant genel olarak fiyatları 2850 TL ve 3500 TL arasında,

Alman malı implant tek diş 5000 TL ile 6500 TL arasında,

Kore malı implant 1 diş 4000 TL ile 4500 TL arasında, https://www.medigma-implants.com/

İsviçre malı implant  5250 TL ile 6000 TL arasında,

Straumann marka implantlar ise 9000 TL ile 12000 TL arasında değişmektedir.

Bu maliyetler kişiye göre, yaptıracağı diş sayısına göre değişiyor.

implant Fiyatları (TDB 2024 Yılı implant Ücretleri ) KDV Dahil %10
Kemik İçi İmplant (Tek Diş Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 3.090,00 TL
İmplant Rehberi (Yarım Çene) 1.450,00 TL
İmplant Rehberi (Tam Çene) 2.175,00 TL
İmplant Çıkartılması 1.590,00 TL
Zigoma İmplant (İmplant Ücreti Hariç) 4.185,00 TL
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene) 4.820,00 TL
Sert Doku Greftleme (Greft Ücreti Hariç) 2.325,00 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 1.725,00 TL
Veneer Kuron (Akrilik) 1.475,00 TL
Veneer Kuron ** (Seramik) 1.505,00 TL
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 2.240,00 TL
Diş Çekimi 475,00 TL

Her zaman sorulan implant fiyatları 2024 yılında ne kadar? Klinik olarak özel tedavi hizmetleri konusunda İstanbul’da faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Acil diş hastanesi, diş eksikliklerin giderilmesi, gülüş estetiği, acil diş tedavileri gibi tüm konularda faaliyetleri yürütüyoruz.

İmplant Fiyatları

İmplant Nasıl Yapılır?

Bu soruya en iyi şekilde verilmekte olan cevaplar neticesinde insanlar kendilerine en uygun çözümleri de rahatlıkla bulmuş oluyor. Türkiye’nin pek çok farklı yerinde yapılan yapay diş uygulamaları sayesinde insanların çenelerinde var olan diş eksiklikleri giderilebiliyor. Kemiğin içerisine ya da üzerine diş doktorları tarafından özel bir titanyum vida yerleştirilmektedir. Bu sayede hazırlanmış olan altyapının iyileşmesinin ardından ise çenede yapılacak olan proteze uygun bir sistem oluşturulmuş olacaktır.

Bu aşamada en önemli olan şeylerin başında ise doğru doktorun seçilmesi gelmekte. Oldukça ciddi bir operasyon olan yapay diş uygulaması olmasından ötürü mutlaka bu konuda başarılı çalışmalar yapmış olan doktorlar ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Doktorun seçilmesinden sonra ise öncelikli olarak hastanın detaylı bir ağız muayenesi yapılmaktadır. Bu muayene ile birlikte diş etlerinin uygulama öncesinde herhangi bir ek tedaviye ihtiyacı olup olmadığı da anlaşılmış olacaktır.

Dişlerde tartar gibi sorunlar baş göstermişse ilk olarak bu sorunun giderilmesi gerekmektedir. Ardından da sıra çenedeki kemikleri incelemeye gelir. Bu alanda yeterli sayıda kemiğin olup olmadığının belirlenmesi için de testler yapılacaktır. Kemiklerin yapısında yetersizlik tespit edilmişse o zaman birbirinden farklı yöntemler kullanılarak kemiklerde kalınlaştırma işlemleri yapılacaktır. Bu işlemler kimi zamanlarda yapılacak olan yapay diş kökü tedavisinin süresini uzatacaktır. İşlemlerin sona ermesinin ardından ise artık sıra planlamaya gelecektir.

İmplant Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu sorunun sonraki cevabında ise işlemlerin gerçekleştirileceği bölgenin dokusunda çok dikkatli bir inceleme yapılacaktır. Dokuda herhangi bir sorunun olmadığı ve hastanın durumu da tedavinin yapılması için uygun ise yapay diş kökü ile alakalı çap bilgisi de belirlenecektir. Diş etinin üzerinde küçük bir kesiğin açılmasından sonra vidanın yerleştirileceği büyüklükte bir bölüm açılacaktır. Kullanılan kaliteli implant diş fiyatları tedavinin sağladığı faydaları düşündüğümüzde son derece uygun düzeydedir.

Bölüm açılmasından sonra ise doktorlar vidayı buraya çok dikkatli bir şekilde yerleştirecektir. Ardından da en az 3 ay boyunca bir iyileşme süreci olacaktır. Genel itibari ile bu işlemlerin hepsi lokal anestezi yapılarak gerçekleştirilir. Lakin insanlar eğer isterlerse doktorları ile iletişime geçtikten sonra genel anestezi de yaptırabileceklerdir. Bu işlemin önceden belirtilmesinin sonrasında gerekli olan testler hiç zaman yitirilmeden gerçekleştirilir. Normalde yapay diş uygulaması esnasında olduğu gibi sonrasında da herhangi bir ağrı hissi ortaya çıkmayacaktır. Fakat kimi zamanlarda hafif bir ağrı oluşabilir. Bu ağrının giderilmesi için de doktor tarafından önerilen bir ağrı kesici kullanılabilecektir. Üstelik günümüzde yapay diş uygulaması çok daha uygun fiyatlara gerçekleştirilebilmektedir. Böylece isteyen herkes de hiçbir sorun yaşamadan diledikleri gibi yapay diş uygulamasından yararlanmaya başlayabilirler.

İmplant Ömrü Ne Kadar Zamandır Kullanıma Elverişlidir?

Titanyumdan yapılan dişler vücutla oldukça uyumludur. Bu yüzden dokunuzun reddetmemesi söz konusu değildir. Bununla birlikte tedavinin başarısını etkileyen bir takım hususlar bulunmaktadır. Sigara ya da alkol kullanımı diş ömrünü etkileyen en önemli unsurlardır. Ayrıca diş ekimi yapıldıktan sonra gerekli Hijyenik bakımların yapılmasına gereken önem verilmediyse de diş ömrünüz kısalabilir. Dişlerin çene kemiği ile kaynaşması 3 ile 5 ay arasında değişiklik gösterebilmektedir. Tedavi uygulatmak isteyen kişi sadece implant fiyatları odaklı düşünmemeli, ayrıca implantın kalitesine – ömrüne de odaklanmalıdır.

Bu soru kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunu nedeni dişin kalitesiyle alakalı olan bir durumdur. Ürününüz kalitelisinde kalitesine değişim gösteren bu süreç 10 ile 30 yıl arasında değişim göstermektedir. Bu süreç zarfında dişinize yapacağınız günlük bakımlarla diş ömrünüzü uzatabilir ve kısaltabilirsiniz. Diş temizliğinizi zamanında yapmaz iseniz diş ömrünüzde kısalma gösterecek ve diş konusunda rahatsızlık çekmenize neden olacaktır. Eğer masraftan kaçınmayıp uzun vadeli bir yatırım yaparsanız diş ömrünüzü 30 yıla kadar çıkarmanız kaçınılmazdır. Bu çok uzun sürede düşünüldüğünde daha ekonomik bir yatırımdır.

Biçilen ömür yaklaşık 25 ile 35 yılları arsında değişiklik gösterir, ancak dişlerin ömrünü etkileyen bir takım unsurlar bulunmaktadır. Sigara veya alkol kullanımı ömrünü etkileyen diğer unsurlardır. Ayrıca tedavi süresince doktorunuzun kemik yapınıza uygun olmayan diş tedavisi uygulamışsa veya diş ekiminde gerekli hususlara dikkat etmediyse diş ömrünüzü kısaltabilir. Kişinin diş temizliğine gereken önemi göstermesi diş ömrünü uzatacaktır.

Ağız bakımını sorunsuz bir şekilde yapan hastanın dişin ömrü ile dişlerini hiç fırçalamayan veya yetersiz fırçalayan, çok az ve aşırı miktarda sigara kullanan, çok fazla asitli içecekler içen ve diş hekiminin uyarılarına dikkat etmeyen hastanın diş kullanım süresi tabi ki büyük oranda farklılık göstermektedir. Ağız bakımını düzenli ve tertipli bir şekilde yapan ve dişlerine zarar verecek alışkanlıklardan uzak duran bir hastanın diş ömrü çok daha uzundur.

Diş tedavisi uygulanan hastalarda sigara kullanımı var ise bu dişler tedavi sürecinde çok büyük zararlar görür. Tıptaki adı periyodondetist olan ve kemik üzerindeki gelişimi kötü yönde etkileyen diş eti hastalığının en büyük sebeplerinden birisi de sigara tüketimidir. Dişleriniz ne kadar sağlam olursa olsun, eğer günde 1 paket sigara tüketimi yapıyorsanız dişleriniz bu durumdan fazlasıyla etkilenecektir. Vidalı dişler de de aynı durumdan olumsuz yönde etkilenecektir.

İyi bir diş fırçalama alışkanlığı sağlığımız açısından en temel unsurdur. Ağzımızda devamlı bir şekilde yediğimiz her yemekten sonra oluşan plak ve bakterilerin oluşturduğu bir tabaka mevcuttur. Bunu azaltmak ve yok etmek tamamen hastanın kendi elindedir. Yapılması uygun görülen her yemekten sonra birkaç dakika boyunca dişlerimizi doğru bir şekilde fırçalamaktır. Eğer herhangi bir fırçalama seansı atlanmış olursa o bakteriler olgun bir hale gelerek güçlü bir şekilde diş ve kemik arasındaki bağlara saldıracaktır.

Tüm bu durumlar söz konusu olduğunda doğru bir şekilde uygulanan diş tedavisi tamamen hastanın alışkanlıkları ve diş eti sağlığına verdiği önemle doğru orantılıdır. Doğru zaman da ve doğru şekilde yapılacak olan tedaviler ve diş hekimi tarafından yapılacak olan kontroller sayesinde diş ömrünüz azalma değil artma eğilimi gösterecektir. Bu nedenden dolayı diş hekiminiz tarafında verilen tavsiyelere uymanı gerekmektedir. Aksi takdirde diş sağlığınız ciddi bir oranda bozulacak ve daha büyük hastalıklara neden olacaktır.

Türkiye‘de implant Diş Tedavisi Yapan Hastaneler

Günümüzde implant tedavi süreci zor geçen, emek isteyen ve uzun süren bir tedavi sürecidir. Bu süreçte hastalar ağrılar çekmekte ve yemek yeme problemleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu tedavi çenedeki bulunan dişlerin ilk başta çekilmesi ile başlanır. Kaç tane dişe uygulanacaksa o kadar diş çekilir. Daha sonra çekilen dişlerin oluşturduğu boşluğa yani diş etinin içi çene kemiğine kadar açılır. Çene kemiğine vidalı dişin oturacağı kadar bir havsa açılır ve iş eti dikilerek açılan havsa ya çene kemiğinin alışması beklenir. Bu alışma süreci kemiğin yapısına ve gelişme sürecine göre değişiklik gösterebilir. Daha sonraki işlem çene kemiğine açılan havsa ya vidalı dişin oturtturulması ile süreç tamamlanır.

İmplant tedavisi günümüz itibari ile en yaygın kullanılan tedavi yöntemidir. Süreç ne kadar sıkıntılı olursa olsun en uzun ömre sahip dişler hususu düşünüldüğüne insanların en çok tercih ettiği yöntem olarak birinci sırada yer alır. Bu vidalı dişlerin ömrü kullanım durumuna göre 25 ile 35 yıl arasında farklılık gösterir. Bu farklılıklar tedaviyi uygulatan kişinin dişlerine özen göstermesiyle de alakalı bir durumdur. Dişlerine gereken önemi gösteren insanlar çok uzun yıllar bir kaygı yaşamadan bu dişleri kullanabilir ve hiçbir sağlık sorunu ile karşılaşılmaz. Bu tedavinin ömrü ayrıca ürünün kalitesine de bağlı bir durumdur ürün ne kadar kaliteli olursa fiyat ve kullanım süreci de buna bağlı olarak artacak veya azalacaktır. Bu yüzden Türkiye de implant yapan hastaneler iyi araştırılmalı ve doğru kararlar verilmelidir.

Türkiye de bu tedavi yöntemini düzgün ve en iyi şekilde yapan birçok hastane ve klinik mevcuttur. Bu hastanelerde deneyimli doktorlar sayesinde ciddi bir implant tedavisi uygulanmakta ve hastaların çoğu memnun kalmaktadır. İllere göre dağılımı taban alındığında en çok İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde başarı oranı çok yüksektir. Hemen hemen en donanımlı klinikler ve hastaneler bu illerimizde mevcuttur. Profesörlük seviyesine ulaşmış diş hekimleri de çoğunluk olarak bu şehirlerde fazlalık göstermektedir. Özellikle İstanbul’un önemli semtlerinde yoğunluk olarak bulunun bu klinikler en çok hastaya hizmet veren klinikler olarak da bilinmektedir.

Ayrıca implant yapan hastaneler olarak da kulaklara çalınmıştır. Bu semtlerin başını Beşiktaş, Şişli, Sarıyer, Kâğıthane, Beyoğlu, Üsküdar, Kadıköy çekmektedir. Bu semtler İstanbul’un yükünü çekmekte ve birçok hastaya hizmet vermektedir. Ankara da özel olarak bulunan kliniklerde mevcuttur ama ağırlıklı olarak özel hastaneler daha ağır basmaktadır. Bu tedavi yöntemi her diş hekiminin yapabileceği bir tedavi yöntemi değildir. Derin uzmanlık gerektiren bir tedavi yöntemidir.

İmplant tedavisi genelde çene yapısı tam olgunluğa ulaşmış insanlar için yapılan bir tedavi yöntemidir. Çene yapısı tam olgunluğa ulaşmamış kişilerde bu tedavi yöntemi uygulanmaz. Çene yapısının tam olgunluğa ulaşması beklenir ve tedavi süreci ondan sonra başlanır ya da tedavi sürecini hızlandırmak için çene kemiğinin hızlı gelişmesi için tedaviler uygulanır. Çene kemiği gelişme göstermemiş kişilerde bu tedavi yöntemi uygulanmaya kalkılırsa çene gelişme gösterdikçe dişlerde kayma üst üste binme meydana geleceğinden dolayı hastayı zor duruma sokar ve sağlığını tehdit etmiş olur.

Bu yüzden en az 18 yaşını doldurmamış kişilerde bu tedavi yöntemi ancak aile bireylerinin izni doğrultusunda başlanabilir. Aksi takdirde ciddi rahatsızlıklara yol açabileceği gibi çene kemiğine de zararlar vererek çene kemiğinde çökmelere neden olacak ve yüz şekliniz de kaymalar meydana gelecektir. Bunları engelleyebilmek için sağlık kontörlünüzü tam yaptırmalısınız ve işini en doğru şekilde yapan diş hekimlerini tercih etmelisiniz.

Kaliteli İmplant İle Diş Tedavisi

Günümüzde kaliteli ve ucuz implant denilince akla ilk gelen yer Amerika birleşik devletleri ve İsviçre geliyor. Bu ülkeler vidalı diş konusunda uzun yıllar araştırma yapmış ve hala daha araştırma geliştirme yapmaktadırlar. Bu ülkeleri sırasıyla İsrail ve İtalya izlemektedir. Bu ülkelerde gerekli ham madde ve teknolojik cihazlar sayesinde oldukça başarılı bir durum elde etmiştir. Özellikle gelişen teknolojiye ayak uydurarak gelişmiş makineler kullanıyor olmaları bu sektörde onları bir adım öne çıkarmaktadır. Tabi dolayısı ile bu durum onlara olumlu yansıyarak diş ihracatı yapmaktadırlar.

Bu sayede ülkelerinin ekonomilerine ciddi bir katkı yapmaları da kaçınılmaz bir durum olmaktadır. Bu dişlerin üretimini yapan ülkelere bakıldığında hepsi gelişmiş ülkelerdir. Bunun nedeni ise ciddi anlamda AR-GE çalışmalarına yatırım yapmalarıdır. AR-GE çalışmalarına milyon değil milyar dolarlar yatıran bu ülkeler sektörde ipi göğüslemiş durumdadır. Ve kimseye de bırakmayı düşünmüyorlar.

Ülkemizde gerekli yatırımların yapıldığı kaliteli implant sektörü ilerleme göstermiştir. Bunun nedeni oluşan talepler dikkate alındığında milyonlarca insan günümüzde vidalı diş tedavisini uygulamaktadır. Bu talebi gören yetkili diş hekimleri dışardan diş ihraç etmek yerine kendi dişimizi üretmeye başvurmaları sayesinde kendi vidalı dişimizi üretir hale gelmiş bulunmaktayız. Bu durum öyle kolay bir durum değil aksine çok ciddi yatırımların ve teknolojik donanımların ülkemizde kurulması ve hammadde oluşturulması gibi birçok önemli pahalı işlevlerin ardı sıra uygulanmasıdır. Ayrıca yeterli teknik donanıma ve bilgiye sahip diş hekimlerimiz ve profesörlerimiz sayesinde bu sektör bizim ülkemizde de kıpırdama göstermiştir. Aslında geç kalınmış bir sektördür. Ülkemizde yeterli hammadde bulunması bizi diğer ülkeler arasında öne çıkarabilir ve ileriye taşıyabilirdi.

Kaliteli İmplantın Diş Ömrüne Etkisi

Kaliteli markalar kullanıldığı zaman diş ömrü daha uzun olabilir. Tabi bu durum sizin diş hekiminizle alakalı bir durumda olabilir. Eğer ki size kalitesiz bir ürün takar ise bu ürünün uzun yıllar dayanmasını beklemek mantıklı olmayacaktır. Diş hekiminiz size kaliteli bir ürün takar ise ve sizde yeterli ve günü gününe yapacağınız ağız bakımları ile bu süreyi daha da uzun kılabilirsiniz. Fakat ürün ne kadar kaliteli olursa olsun ağız bakımınızı düzenli ve hassas bir şekilde yapmadığınız takdirde implantların ömrünü azaltacaksınızdır. Bununla kalmayıp aynı zaman da sağlığınızı da büyük bir ölçüde olumsuz bir yönde etkileyecektir. Çünkü ağzımızda meydana gelen problemler midemize ve yüzümüze vurur. Diş ağrısını çekmenin yanında birde bu rahatsızlıklar ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

İmplant bir değil birçok işlem sürecini gerektirir. Sağlık sorunlarınız var ise bu tedavi yöntemindeki süreçte oldukça rahatsızlık çekebilirsiniz. Özellikle HİPER tansiyon hastaları bu tedaviyi yaptırmada çok dikkatli olmalıdırlar. Yaşları 80’in üzerinde olan ve kemik erimesi başlayan insanlarda bu yöntem kesinlikle ve kesinlikle uygulanmaz. Bunu nedeni kemik erimesi sonucu çenenizdeki kemik hasar görecek ve yaptırmış olduğunuz implant ta buna doğru oranla zarar görecektir.

Kimlere İmplant Yapılır?

Günümüz modern teknolojisi olan implant protezleri, maddi durumu el veren, herhangi bir uygulama ile çakışacak sağlık problemi olmayan her bireye uygulanabilir. Ancak yaş ile ilgili bir takım kısıtlamalar vardır. Sağlık problemleri ve yaşa dayalı kısıtlamalar aşağıda paragraf halinde ele alınmıştır. Yaş uygulanacak olan bir implant uygulaması için kısıtlama doğurabilir. Bunun için iki grubu ele alalım. Kemik gelişimi devam eden çocuklar ile kemikleri yaşa bağlı hassasiyet kazanmış yaşlılar. İki gruba da implant uygulaması yapılabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var.

Çocuk yaştaki bireylere bu tarz bir uygulama yapılacaksa, kemik gelişimi en ince ayrıntısına kadar göz önünde bulundurulmalı. Unutulmamalıdır ki, bu uygulamalar, çene kemiğine yapılmaktadır ve çene kemiği geliştikçe, protezi ittirip, diğer dişlere baskı yaptırabilir. Bu durum doğal dişlerde de geçerli olsa da, protez yapay dişlerde daha dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bunun en temel sebebiyse, dişlerin doğal esneyebilir hareket kabiliyetinin belirli oranlarda sınırlı kalması. Ancak bu sınırlılık çizgisi bile dişlerde yapısal bozukluklara neden olabilmekte, kötü görünüşler oluşturabilmektedir.

Bir de, çene kemiği geliştiği sürede, esneyebilir hareket kabiliyetinin devam ettiği protezleri düşünün. Diğer dişlere baskı yapabildiği kadar yapar, hatta dikkat edilmezse, doğal dişleri fazla baskıdan çatlatabilir. Bu yüzdendir ki, implant kimlere uygulanır? Sorusuna, kemikleri gelişmekte olan çocuklara uygulanabilir denilebilir ancak buna şöyle bir ekleme yapılır, uygulanacaksa, büyüyecek olan kemikler iyi hesap edilip, bu şekilde uygulanmalıdır.

İstanbul İmplant Diş Fiyatları Kaç Lira?

Diş tedavileri uygulamalarında yapılan cerrahi bir müdahaleye yapay diş denilmektedir. Çene kemiğine yapılan cerrahi müdahaleler sonucunda hastanın diş eksikliği giderilir. Diş implantı, kişinin hasarlı olan dişinin yerine ya da eksik olan dişinin yerine uygulanmaktadır Bu müdahaleler sonucunda kişi kendi dişi gibi görünen dişlere kavuşur.

İmplantlar Nasıl Uygulanır?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de İmplant dişin uygulanma biçimidir. Dişler yapılırken genellikle kesinin diş yapısına veya uygulanan cerrahi müdahaleye göre belli bir fiyat aralığı almaktadır. İstanbul diş hastanesi olarak her hastaya özel ilgi göstermekte, gerekli ölçüleri alarak tedaviyi doğru bir şekilde tamamlamaktayız. Implant tedavisinde asıl amaç olarak kişiye yaşamış olduğu olaylar neticesinde kaybetmiş olduğu dişlerini tekrardan kazandırmak veya yapay kök denilen diş köküne kavuşturmak amaçlanır.

İstanbul diş implantının yapılabilmesi için hastanın Dişlerinde mutlaka bir eksiklik olması gerekmektedir. Hastanın kendi dişi var ise buraya Implant tedavisi genellikle uygulanmaz. Bunun yerine daha uygun tedaviler yapılır. İstanbul diş implantı fiyatları şekillenmesindeki en büyük fonksiyon ise ilk olarak hasta ya bazı testler ve röntgenler çekilmesi ile elde edilir. Hasta ilk olarak Hastaneye geldikten sonra bazı tetkikler yapılır. Bunun ardından dişlerindeki tam olarak eksiklik tespit edilir.

Hangi bölgeye tedavisi uygulanacağı daha belirlenir. Hastanın hasarlı olan dişlerinin tespiti ardından birkaç tane Implant uygulanacak ise o şekilde bir fiyat bilgisi verilmektedir. Maliyetler belirlenmeden önce ilk olarak burada hastanın ağız yapısı ayrıntılı bir şekilde incelenir. Talepleri sorulur. Öneride bulunulur. İncelemeler sonucunda hastaya nasıl bir Tedavinin uygulanacağı da ortaya çıkmış olur. Diş implantı kişinin hayatı boyunca kullanabileceği ve neredeyse kendi dişi diyebileceğimiz bir tedavi olduğu için fiyatlarda birazcık daha yüksek olabilir. Orijinal dişle ayırt edilemeyen bu tedavide verilen ücrete değecek niteliktedir. Tabii ki hastadan hastaya diş implantı fiyatları oldukça fazla değişiklik göstermektedir.

En yakın dişçi olarak, kişiye özel tedavilerde son derece başarılı olan diş doktorlarımızla sizler için en iyi tedavi hizmetlerini sunmaya hazırız. Hastanemiz, uygun fiyat politikasını belirlemiş olup, kaliteli malzemelerle kişiye özel tedavi hizmetleri sunmaktadır. Bu hususta ön bilgi alabilmek ve randevu işlemlerini gerçekleştirmek adına bizlere ulaşabilirsiniz.

İmplantın Çocuklara Uygulanması Doğru Mu?

Tabi, sadece kemik gelişimine bakılara bir protez dişin çocuklara uygulanması doğru değildir. Bunun yanında, çıkmış ya da çıkacak dişleri var mı? Süt dişleri halen duruyor mu? Bu gibi durumlara da bakılmalıdır. Her insanın belirli bir kemik boyutu, maksimum seviyesidir. Bu kemik boyutu hassas ölçümler sayesinde belirlenebilir. Kemikleri henüz gelişmemiş, büyümesi devam eden bir çocuğun, yirmi günlük, kemik büyüme hacmi takibe alınıp, bir ortalama kurulabilir. Ancak burada da dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır ki o da bazı gelişimlerin sıçramalar halinde kendisini gösterebilmesidir.

Böyle durumlarda, gelişen kemik biranda ve hızlı bir şekilde oluşması sebebiyle, protez maksimum seviyelerde itilip, diş hasarına ya da kendinin hasar görmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmenin tek şartı, bu yaştaki çocuklara çok zorda kalınmadıkça bu tarz cerrahi uygulamalar yapılmamasıdır.

Kemiklerindeki kalsiyum miktarı azalmış, kemik yoğunluğu yaşlılıklarına paralel olarak değişmiş yaşlı bireyleri belirtebiliriz. Olası çene kemiğine uygulanacak bir protez vidası, kalsiyuma bağlı zayıflık yaşayan bu gruptaki bireylerin kemik kırılması ile karşı karşıya kalmalarına neden olabilir. Bu yüzdendir ki, bu gruptaki kişilere bir protez uygulaması yapılacaksa bile mutlak suretle kemik yoğunluğu ölçülmelidir. Hastada osteoporoz (Kemik erimesi) gibi sağlık problemleri mevcutsa, böylesi durumlarda, eğer düzeltilebiliyorsa, hastalık düzeltilmeli, sonrasında bu tedavi yerine başka alternatif tedaviler aranmalı, başka bir tedavi seçeneği mevcut değilse, doktorun en gözlemler yapması tavsiye edilir.

Sorusu altında yer alan yaşlı gruptaki bireylerin herhangi bir kemiğe bağlı sorunu mevcut değilse bile tedavi sonrasında bireyin kalsiyum takviyesi alması sağlanmalıdır. Doktor kontrolünde bu takviye gerçekleştirilebilir. Son grupta yer alan alerjik reaksiyon veren bireyler yer almaktadır. Neredeyse böyle bir klinik gözlem yapılmasa da, bazı metal gruplarına karşı hassasiyet her insanda oluşabilmektedir. Protez çivisinin de metal harmanı olduğu göz önüne alınırsa, alerjik bir reaksiyon ihtimali milyonda bir de olsa vardır.

İstanbul uzman doktorların bulunduğu merkezlerde genel olarak yapılan kalite ve malzemelerin giriş maliyetleri baz alınarak, tek diş implant fiyatı boş olan arka bölgede ise 1950 TL ile 3500 TL arasında, kişisel estetiğin önemli olduğu ön tarafta yapılacak ise tek 1 tane diş implantı fiyatı 1950 TL ile 3650 TL arasında değişmektedir. Ağızda yer alan dişler çocukluktan itibaren kalıcı olarak şekilde alt ve üst çenede kendine yer bulmaktadır. İnsanlar bu dişler sayesinde yemeklerini sorunsuzca yiyebilmekte, yüz yapıları da istenilen güzel görüntüde olabiliyor.

Ancak dişler çok sağlam olsa da yapılacak yanlışlar sonrasında kırılmalar, çürümeler ortaya çıkıyor. İnsanların büyük bir kısmı bu durumlara çok fazla özen göstermiyor. Dolayısıyla sorun iyice ortaya çıkana kadar kimse dişlerin zarar gördüğünü anlamıyor. Sonrasında da çok erken yaşlarda dişlerde ciddi sorunlar meydana geliyor. Dişlerdeki bir ya da daha fazla eksiklik için de artık insanlar görünümü düzeltmek ve ağız fonksiyonunu yeniden sağlamak adına yapay dişlerden faydalanıyorlar.

Uzun süreler boyunca yurtdışındaki insanlar tarafından kullanılan bu teknoloji, çok pahalı olduğu için ülkemizde kullanılamıyordu. Ancak günümüzde özellikle de ucuz fırsatların ortaya çıkmaya başlaması ile birlikte artık insanlar diledikleri gibi yapay diş uygulamasını yapabiliyor. Yapay diş uygulaması, doğal dişlere en yakın sonuçları vermesi ile ön plana çıkmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi ise yapay dişlerin diğer çenedeki dişlerden hiçbir şekilde destek almayacaktır. Aynı doğal dişlerde olduğu gibi yapay diş çene kısmında kendine yer bulacaktır. Gücünü çene kemiğinden alacak olan bu dişler, çok daha uzun süreler boyunca hiçbir sorun meydana gelmeden kullanılabilecektir. İnsanlar, öncelikli olarak bu işlemi yaptırmak için doğru bir diş doktoruna giderler.

Acil diş hastanesi olarak 2024 yılında uygun fiyatlı tedavi hizmeti veriyoruz. Ucuz implant tedavisinin yapılmasının öncesinde çene ve diş yapısı ile alakalı ayrıntılı muayene yaparlar. Çünkü yapay diş için çene kemiğinin belirli bir kalınlıkta olması gerekmektedir. Aksi halde çene diş için uygun hale getirilecektir. Tabi ki durum tedavinin uzamasına neden olur. Yeterli kalınlığa erişecek olan çene kemiği sonrasında ise tedaviye başlanacaktır. Ancak çene kemiğinin üzerine yapılacak olan tedavinin doğru bir şekilde bütünleşmesi 2 ya da 3 ayı bulabilecektir. Bunun sonrasında ise artık tedavinin ilk aşaması olan yapay diş kökünün açılmasına başlanacaktır. Uygulama bakımından son derece basit olan bu işlem ciddi oranda tıp bilgisi gerektirmektedir.

Kişiler, ucuz implant tedavisi için çenenin üstünde yer alan diş eti dikkatli bir şekilde çeneden ayrılacaktır. Sonrasında ise bu bölgede yapay dişin sığabileceği oranda bir delik açılacaktır. Ancak bu deliğin çok dikkatli bir şekilde açılması gerekir. Çünkü gerekli olan büyüklükten çok daha geniş olarak açılacak deliğe yerleştirilecek yapay diş çeneye tam olarak adapte olamayacaktır. İnsanların büyük bir kısmı yapay diş tedavisinin çok pahalı olduğunu düşünürler. Ancak diğer tedavilerin hepsi çok kısa sürelidir. Yani yapılacak olan tedaviler kişilerin dişleri ile alakalı ihtiyaçlarını çok kısa süreli bir şekilde karşılayacaktır. Sonrasında ise kişilerin tekrardan aynı tedavileri yaptırması gerekecek ve bu da ortaya ciddi maddi sorunların çıkmasına neden olacaktır.

Hastalar köprüdeki dişlerin çürümesi, dişlerin düşmesi, dolguların zarar görmesi gibi şikayetler ile sürekli olarak doktora gidecektir. Halbuki yapay diş tedavilerinde böylesine sorunlar ortaya çıkmayacaktır. İlk anlamda yapılacak dişlerin maliyeti kişilere ciddi anlamda yüksekmiş gibi gelse de kişiler tam olarak sağlıklı bir dişe üstelik en az 30 yıl boyunca sahip olabileceksiniz. Dolayısıyla yapmanız gereken şey bu fiyatlar arasından en doğru seçimi yapmak olmalı. Bu teknolojinin artık ülkemizde de sıklıkla kullanılmaya başlaması sonrasında artık insanlar onlara en uygun fiyatları veren kişiler ile kolaylıkla anlaşabilir. Bu aşamada yapılması gereken şey ise oldukça basittir. Diş doktorları ve yapılacak olan yapay diş uygulaması konusunda bilgi alınması sonrasında istenilen sonuçlara hızlıca varılacaktır.

Sorusuna en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Kliniğimiz aracılığıyla implant diş fiyatları ile ilgili daha kapsamlı bilgilere ulaşabilir, tedavi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.