Lamine Diş Fiyatları Ne Kadar? 2024 Yılı Kompozit Akrilik Emax Kaplama Yaptırmanın Maliyetleri

Lamine Diş Fiyatları Ne Kadar? 2024 Yılı Kompozit Akrilik Emax Kaplama Yaptırmanın Maliyetleri

Yaprak diş olarak da bilinen lamine diş uygulamasına talep her geçen gün artıyor. Yeni bir girmemizle birlikte fiyatlarda da bazı güncellemeler meydana geldi. Güncel fiyatlarla birlikte, lamine diş uygulamasına yönelik detayları sizler için belirtmek isteriz. Hastanemiz, gerek tedavi kalitesi gerekse uygun fiyat politikası sebebiyle diş tedavi konusunda sıklıkla tercih edilmektedir. Emax lamine diş fiyatları 2024 yılı döviz kuruna göre değişiklik gösterir. Akrilik lamine tedavisi için tek diş 2500 TL ile 3000 TL arasındayken, full seramik porselen (empress) emax lamine 1 diş için KDV dahil 4500 TL ile 5500 TL fiyatları arasında değişiklik göstermektedir.

Neden Lamine Diş?

Lamine diş, günümüzde ünlü simalar da dahil, daha güzel bir gülüşe sahip olmak isteyen yüzbinlerce kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu tedavide, özel bir yapıştırma tekniği kullanılır. Ön dişler, gülüş esnasında öne çıktığı için bu dişlere özel tedavi uygulanmaktadır. Diş hekimimizin size sunacağı renk skalasında, istediğiniz beyaz tona uygun olarak lamine diş tarafınıza uygulanmaktadır. Porselen lamine dişler dişlerin kuvvet direncini artırılabileceği gibi, kişiye estetik bir görünüm kazandırdığından dolayı tercih edilmektedir.

Kompozit Lamine Diş Kaplama Fiyatları 2024 Yılı T.D.B. Listesi

Lamine akrilik diş kaplama fiyatları; TDB nin İstanbul, Ankara gibi birinci grup iller için belirlemiş olduğu 2024 yılı fiyat tarifesine göre akrilik lamine tedavisi için 2590 TL, full seramik porselen lamina diş fiyat aralığı 4500 TL olarak belirlenmiştir. 

Lamine uygulamlarının fiyatları kullanılan materyale ve yapılan diş sayısına göre belirlenir. TDB nin rehber tarifesine göre hesaplama yapılırsa:

  • Lamineler arasında en estetik görünüme sahip olan tek diş porselen lamine fiyatları; 2024 yılı için 3250 TL -4250 TL olarak belirlenmiştir. Ön diş estetiği uygulamlarında sıklıkla üst 8 yada 10, altta ise 6 veya 8 dişin kaplanması tercih edilir.
  • En uygun fiyatlı seçenek olan kompozit lamina ücreti ise tek diş için 1515 TL dir. Sıklıkla simetrik olarak uygulanır ve çoğu durumda diş üzerinde işlem yapılmasına gerek olmaz.
  • Akrilik lamine ise günümüzde çok sık tercih edilmese de, bazı klinikler tarafından uygulanmaktadır ve fiyatı tek diş için 1590TL dir.

Ağız sağlığına gerekli olan özeni göstermek demek, çok uzun süreler boyunca bu bölgede herhangi bir sorunun kendini göstermemesi anlamına gelmektedir. TDB nin Türkiye, İstanbul, Ankara gibi birinci grup iller için belirlemiş olduğu sürekli fiyat tarifesine göre akrilik kompozit lamine tedavisi için 1550 TL, tek diş full seramik yaprak porselen lamina diş içinse 3550 TL olarak belirlenmiştir. Bundan dolayı da pek çok kişi artık gerek kendi gerekse sevdikleri ile alakalı ağız bakımına daha öncesinde olmadığı kadar büyük bir özen gösteriyor. Ağız düzenli olarak fırçalanır olması gereken tüm bakımlar eksiksiz bir şekilde yerine getiriliyor. Yaprak zirkonyum fiyatları ise her zaman değişiklik göstermektedir.

Fakat buna rağmen kimi zaman istenilen güzel görüntü ortaya çıkmayabiliyor. Dişlerin aralıklarının olması gerektiğinden geniş bir hale gelmesi, kırıkların oluşması, şekil bozukluklarının olması gibi durumlarda insanların büyük bir kısmı sorunun onları ciddi anlamda etkilemeyeceğini düşünüyor ve herhangi bir çalışma yapmıyor. Halbuki böylesi durumlar ilerleyen dönemlerde kişileri tahmin ettiklerinden çok daha ciddi şekilde etkilemeye başlayacaktır. Doktorlar ile yapılacak olan görüşmelerin ardından ağız yapısının incelenmesi ile birlikte ise sorunun çözülmesi adına gerekli olan adımlar hiç zaman yitirilmeden atılmaya başlanır.

Böylesi durumlarda doktorların büyük bir kısmı yapmış olduğu incelemeler sonrasında lamine protez diş fiyatları konusunda bilgilendirmeler yapıyor ve sonrasında tedaviyi hastalara uygulamayı düşünüyorlar. Şimdilerde bu uygulama kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. Direkt ve indirekt olarak ikiye ayrılmış olan bu uygulamalar arasından kişiye en uygun olanı seçilerek zaman yitirilmeden işlemlere başlanıyor. Direkt uygulama esnasında bu bölgeye herhangi bir ön işlem yapılmadan dolgu malzemesi dikkatli bir şekilde yerleştiriliyor. Pek çok kişinin korkmuş olduğu anestezi de bu aşamada kullanılmadığı için insanlar rahatlıkla bu uygulamayı yaptırabiliyorlar. Ayrıca direkt uygulama ile birlikte dişlerin üzerinde aşındırma ya da kesim gibi işlemlerin yapılma durumu da oldukça az bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Hatta kimi zaman bu işlemlerin yapılmasına hiçbir şekilde gerek görülmeyebilir. Çok kısa bir süre içerisinde yapılacak olan direkt uygulama sayesinde insanlar kolaylıkla yeni görünümlerine ulaşabilirler.

Bununla birlikte direkt hesaplı ve ucuz olan lamine diş fiyatlarını etkileyen etkenlerden biri de yapılacak çalışmaların detayları. Tedavi esnasında ölçü alımı gibi bir durum da söz konusu değildir. İndirekt olan uygulama içerisinde doktor öncelikli olarak ağız bölgesini inceleyecek ve ardından da bu aşamada çalışmalarına başlayacaktır. Dişlerin dikkatli bir şekilde törpülenmesinden hemen sonra ise artık tedaviye de başlanmış olur. Bu uygulamanın en önemli özelliklerinin başında ise hastanın ağız yapısına hemen ve oldukça kolay bir şekilde uyum sağlayabilmesi geliyor. Bu sayede de insanlar yapılacak olan çalışmalar sonrasında ekstradan bir alışma evresini geçirmek zorunda kalmayacaklardır. İndirekt lamine kaplamaların bir diğer özelliği ise kırılmalara ve aşınmalara karşı dayanıklı olması. Bundan ötürü de kaplamalarını uzun süreler boyunca kullanmak isteyen kişilerin büyük bir kısmı bu uygulamayı yaptırmak adına doktorları ile iletişime geçmeyi tercih ediyor. Ancak ağız sağlığı ile alakalı pek çok konuda olduğu gibi bu kaplama konusunda da dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmakta.

Bunların başında ise doğru doktorun seçilmesi geliyor. Her ne kadar günümüzde artık bu uygulamayı yapan doktorların sayısında ciddi bir artış görülmüş olsa da bu artış tüm doktorların kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Bazı doktorlar tarafından yapılmakta olan kaplama işlemleri sonrasında ne yazık ki ortaya düşünülenden çok daha kötü bir görüntü çıkabiliyor. Bazı insanlar fiyat anlamında onlara en uygun olanı sundukları için bu tarz kişileri tercih etseler de böylesi durumlarda meydana gelecek olan sorunlar çok daha büyük bir hale gelebilecektir. İnsanların bu aşamada yapacakları şey mutlaka alanında gerekli olan uzmanlığa sahip bir doktor ile görüşerek gerekli olan işlemlerin neler olduğuna karar vermek olacak. Böylece sorunsuzca kaplama işlemleri yapılır ve rahata erirsiniz.

Lamine Diş Kaplama Kimlere Uygulanır?

Çok sayıda kişi lamine diş kaplama uygulamalarından güvenle faydalanabilir. Bu sayede daha beyaz, daha göz alıcı dişlere ulaşmak mümkün olmaktadır. Peki lamine diş kaplama kimlere uygulanır?

– Daha beyaz bir görünüm isteyenler,
– Daha önce beyazlatma tekniklerinden birinde başarılı olamamış kişiler,
– Aşınma sorunu yaşayan kişiler,
– Bir nedenden dolayı kırık yaşayanlar,
– Bu bölgede siyahlaşmalar görülenler,
– Ağız içinden estetik olarak memnun olmayanlar,
– Kanal tedavisinden sonra ortaya çıkan sorunlardan kurtulmak isteyenler,
– Bu bölgedeki sararmalardan şikayetçi olanlar için daima yapılır.

Lamine Diş Kimler İçin Uygun Değildir?

Lamine diş kimlere uygulanamaz sorusu uygulamayı yaptırmak isteyenlerin sık sık sorduğu sorulardan biridir. Özellikle bazı kişiler için bu yöntemin hiçte uygun olmadığını belirtmek gerekir. Tırnak yeme, çene bozukluğu olan vs. gibi kişilerin bu yöntemden uzak durmaları gerekecektir. Öncelikle bunların tedavi edilmesi, daha sonra da kişilerin bu uygulamaya yönelmesi gerekir. Aksi halde bu tarz alışkanlıklara sahip olan kişilere kolay bir uygulama olan bu yöntemin yapılması mümkün olmayacaktır. Bunlara göre dikkatli olmanızda fayda vardır.

Burada yapılan tedavilerin özel uygulamasının oldukça uzun zamanlı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Sağlam dişlerin ön yüzeyinde hafif aşındırma inceltme tekniği kullanılarak uygulanan kaplama yöntemlerinden biridir. Ayrıca yaprak kaplama adıyla da bilinir. Bu adla anılmasının nedeni ise, uygulamanın en az inceltme tekniği kullanılarak yapılan uygulama olmasıdır.Aynı zamanda sağlıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Leke yapmadıklarından dolayı bir ömür boyunca rahatlıkla kullanılabilirler. Bu açıdan insanların akıllarında bir soru işaretinin kalmasına gerek yoktur.

Lamine Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Günümüzde bu tedavi şekli uzman doktorlarımız sayesinde sadece birkaç adımda tamamlanan tedavi şekillerinden biri olmuştur. Öncelikle ağız içinden ölçü alınması, daha sonra da hastanın istediği renk tonlarının belirlenmesi sağlanır. Çıkarılan model ile birlikte mock-up adı verilen bir test uygulaması denenir. Hasta ve doktor arasında dişler için bir karar verildikten sonra, hazırlık sürecine geçilir. Kaplama olacak diş sayısına bağlı olarak işlemin süresi değişkenlik gösterebilir. Geçici kaplamaların hastanın dişleri üzerinde nasıl duracağına bakılır. Uyum sorunları da bu aşamada ortaya çıkmış olur. Eğer uyum açısından herhangi bir sorun görülmediyse, gerekli olan son düzenlemeler yapılır.

Esas olan yaprak porselenlerin hazırlanması işlemine geçilir. Yapım tamamlandıktan sonra dişlerin yapıştırılması ise özel bir uygulama sayesinde olur. Bu işlem tamamlandıktan sonra ise, hastanın bu dişleri aynı gün içinde sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlanması söz konusu olacaktır. Yani her açıdan doktorlarımız sayesinde son derece hızlı ve kolay şartlar halinde yapılan bir uygulama olarak ön plana çıkar. Özellikle kaliteli hekimler, teknik destek, servis ağı kalitesi gibi faktörleri görmek isteyenlerin tercihi bu seçenekten yana olmalıdır.

Lamine diş tedavisi, ileri derecede diş eti çekilmesi bulunan kişilere tavsiye edilmez. Bunun dışında, çene yapısında belirgin bozukluklar olanlar, gece uykusunda diş sıkma alışkanlığı olanlar ve tırnak, kalem ısırma gibi alışkanlıklara sahip olan bireylerde uygulanmaz. Diğer tedavi usullerine göre daha maliyetli olmasına rağmen, elde edilen sonuçlar tüm beklentileri karşılar niteliktedir. Genelde sanatçılar yaptırıyor ama sizlere de tavsiye etmektedir. Yaprakların yapıştırılmasının ardından hasta aynı gün dişlerini kullanmaya devam edebilir. Bu işlem sırasında hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmediğini de belirtebiliriz.

Son dönemde estetik diş hekimliği uygulamalarında yoğun bir şekilde kullanılan lamine diş işleminin pek çok açıdan avantaj sağladığını belirtmemiz gerekiyor. Son derece doğal bir görünüm sunuyor olması nedeniyle doğru renk seçimi yapıldığında gerçek dişlerden ayırt etmenin çok zor olduğunu da söyleyebiliriz. Genel olarak bakıldığında yaprak diş uygulamasının avantajlarını aşağıya yazdım. Bakabilirseniz sevinirim.

* Lamine porselenlerde renk değişimi olmaz
* Son derece güçlü ve sağlam bir yapıya sahiptir
* Estetik açıdan ideal bir kaplama seçeneğidir
* Mutlaka tüm dişlere uygulanması gerekmez, tek bir dişe de uygulanabilir
* Dışarıdan bakıldığında gerçek diş ile ayırt etmek zordur
* Pürüzsüz bir yapıya sahiptir
* Kırılmaya karşı yüksek mukavemet gösterir
* Germe ve çekme kuvvetlerine karşı dirençlidir
* Elbette bu avantajlara yenilerini de eklemek mümkündür.Daha beyaz ve daha pürüzsüz bir diş görünümü isteyenler için muhteşem olacağının garantisini veriyoruz.

TDB Klinik Lamine Diş Kaplama Tarifesi
Laminate Veneer (Kompozit)
Kdv Hariç 950 TL
Laminate Veneer (Akrilik)
Kdv Hariç 895 TL
Laminate Veneer (Seramik)
Kdv Hariç 1500 TL
Laminate Veneer (emax)
Kdv Hariç 1700 TL
Laminate Veneer (GC)
Kdv Hariç 1600 TL
Kaide Yenileme (Rebazaj – Tek Çene)
Kdv Hariç 1100 TL
Tamir (Akrilik Protezler, Kırık veya Çatlak)
Kdv Hariç 1600 TL

Lamine Diş Kaplamanın Avantajları

Peki lamine diş kaplamanın avantajları nelerdir? Çok kısa bir süre içinde uygulanan lamine dişin pek çok avantajının bulunduğunu söylemek doğru olacaktır. Özellikle estetik açıdan pek çok insanın ihtiyacını karşılayacak cinsten bir çalışma halindedir. Bu yüzden günümüzde pek çok insan görsel açıdan bu yolu seçer. Ve her geçen gün estetik açıdan biraz daha talep edilen bir yol haline gelmiştir. Öte yandan bu uygulamanın tek olarak ta uygulandığını söylemek iyi olur. Aynı zamanda renk olarak da iyi bir görünüme ulaştırılması mümkün olacaktır. Öte yandan doğal bir görünüm elde etmek isteyenlerin de mutlaka tercih etmesi gereken bir seçenek olarak karşısına çıkar.

Diğer yöntemlerin aksine bu yöntem kullanılarak hiçbir şekilde doğallıktan taviz vermeye gerek kalmayacaktır. Bunun yanında çay ve kahve gibi ortaya çıkardığı sarılıkların giderilmesi açısından bundan daha iyi bir seçenek yoktur. Çünkü kahve ve çaydan dolayı ortaya çıkan sararma kalıcı olarak çözülmesine imkan tanımaktadır. Bu yüzden pek çok insan ağız içinde bulunan sarılığı gidermek açısından bu yöntemi en iyisi olarak bulmaktadır. Bu şekilde herkesin şikayetçi haline geldiği bir konunun da daha sağlıklı bir şekilde ortadan kaldırılması sağlanır. Aynı zamanda gülüş açısından da beğenilen sonuçları ortaya çıkaran bir yöntemdir. Çok estetik bir görünüme sahiptir. Gerçek dişlerinizden farkı yoktur. Renkleşme göstermeyip pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Kırılma direnci çok yüksektir. Laminate diş kaplamalarının gerek germe gerekse çekme kuvvetine karşı direnci çok yüksektir. Tek dişe uygulanabildiği gibi çoklu da uygulanabilir.

Eğer diş etlerinde estetik açısından herhangi bir müdahalenin yapılması gerekmiyorsa, bu işlemin tamamlanması diğer uygulamalara nazaran biraz daha kısa sürecektir. Genel olarak 2 ile 3 seans arasında lamine veneer dişlerinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1 ay süren bu uygulama sayesinde, doğal bir diş görünümü elde etmeniz bu sayede mümkün bir hale gelecektir. Ancak diş yapısı bozuksa ve düzeltilmesi için birtakım işlemlerin yapılması gerekiyorsa, bu sürenin biraz daha uzaması söz konusu olacaktır. Lamine dişlerinizi yaptırdıktan sonra 10 ile 20 yıl aralığında yani oldukça uzun bir zaman boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bu dönemde hastaların dikkat etmesi gereken durumların varlığı mevcuttur. İlk olarak diş temizliğinin düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Eğer dişler düzenli bir şekilde temizlenmezse ve düzenli ağız temizliği yapılmazsa, kaplamaları kaybedebilirsiniz. Uzun zamanlı olarak diş bakımına özen göstermek ve diş bakımını gerektiği gibi yapmak ise, lamine (yaprak porselen diş) tedavisi uygulamasının ömrünün uzamasına neden olacaktır.

Öte yandan daha estetik bir görüntü kazanmaya devam edebilmek için bu adımlara zaman aralığında mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Doğru kullanım halinde yaprak porselen dişlerde zamanla renk değişmesi gibi sorunlarda meydana gelmeyecektir. Bu nedenle uzun zamanlı olarak güvenilir bir şekilde yaprak porselen kaplama uygulamasını kullanmaya her zaman başlarsınız.

1 Diş Lamine Kaplama Yaptırmanın Ücreti Nasıl Belirlenir?

2024 yılı itibariyle lamine diş kaplama hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişiler, lamine diş fiyatları şeklinde arayış içerisinde olmaktadır. Lamine diş yaptırma fiyatları belirlenirken hastanın durumu ve toplam kaplama yapılacak diş sayısı dikkate alınır. Örneğin sadece üst dişler kaplanacaksa eğer, tüm dişlere oranla fiyat daha uygun olmaktadır. Toplam kaplanacak diş sayısına göre fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Hastanemizde, kaliteli diş tedavi hizmetlerine uygun mümkün olan en düşük fiyatlar belirlenmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*