Kalamış Acil Diş Hastanesi | (0533) 582-82-79 | Nöbetçi Diş Hekimi Kalamış

Kalamış 7/24 Saat Açık Diş Hekimi Tel: 0533 582 82 79 – Acil Diş Hastanesi

İş çıkışı tedavilerine örnek olarak, 20 yaş diş çekimi dişler arasındaki operasyon işlemelerinin en zoru da denebilir. Böyle olsa da tüm zorluklar aşılabilir. Ama yinede hiç ağrı olmadan 24 saat açık diş hekimi kontrolünde hızlı bir şekilde uyguluyoruz.

A| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi,
B| Kalamış Gece açık diş kanal tedavisi,
C| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
F| Kalamış acil diş hastanesi telefon numarasını bulursunuz.

Çarpıklıklar dişlere takılan teller aracılığıyla giderilir. Çene kemiğindeki bozukluklar rahatlıkla giderilir. Yetişkinlerde sonradan oluşacak dişler arası çarpıklıklar da bu yöntem ile rahatlıkla giderilebilir. Çocuklar erken yaşta özellikle 7 ile 8 yaşlarına ulaştıklarında diş hekimleri tarafından muayene edilmeli ve gerekli teşhislerin konulması önemli bir husustur. Gömülü çıkmamış dişler için damağı yarma işlemi uygulanır ve dişler teker teker oradan çekilir ve yarılan damak dikilir. Birkaç gün yemek yeme problemi yaşadıktan sonra normal yaşantınıza devam edebilecek duruma gelirsiniz.

Bu yaşlara ulaşmış çocuklar için azı dişi ve ön dişler yeniden çıkacağı ve çıkarken de diğer dişlere zarar vereceğinden dolayı dişlerde çarpıklık oluşturacak ve sağlık açısından ciddi sağlık bozukluğuna neden olacaktır. Ayrıca teşhisin erken yaşlarda konması tedavi sürecini kısaltacaktır. Bir farklı durum ise diş hem gömülü hem de başka bir dişin altından çıkmaya başlamış olmasıdır.

Eğer dişleriniz çıkmış ise bu sefer damak yarma işlemine gerek kalmadan dişler direk olarak çekilir. Bu en kolay yöntemidir. Dişlerin çıkmış olması size fazla zarar vermeyecektir. Ayrıca ağrılı geçen gün sayısı da fazla olmayacaktır. Bu durumda yapabilecek tek şey operasyon ile ameliyat olmaktır. Bu durumda dişlerin yanında bulunduğu diş eti yarılarak diş oradan çekilir ve yarılan diş eti dikilir en sancılı en zor süreç bu süreçtir. Dikişler neredeyse kaybolana dek sürekli sıvı yiyecekler tüketme durumunda kalabilirsiniz.

Kliniklerimize başvuran mutasyonlu kişilere yapılacak olan diş tedavileri, planlandıktan sonra operasyon öncesi anestezi muayeneleri yapılmaktadır. Diş hakkında gerekli bilgiyi edinmeden diş çekim işlemini uygulamak çok tehlikeli bir hal alır. Eğer dişin konumunu yerini ve nasıl çekileceği hakkında bir fikriniz, bilginiz yok ise ameliyat süreci çok uzun ve sıkıntılı geçecektir. Bu konular hakkında bilginiz var ise bu işlemler çok daha rahat olacak ve kök diş çekimi işlemini kolaylıkla yaptırabileceksiniz. Daha sonraki işlem ise yamulan, üst üste binen dişlerin onarılmasıdır. Bu süreçte de diş hekiminiz size yardımcı olacak ve gerekli tedavileri uygulayacaktır. Bize her daim güvenebilirsiniz. Bizi Değerlendirin