Ümraniye Acil Diş Hastanesi | (0533) 582 82 79 | Nöbetçi Diş Hekimi Ümraniye

Ümraniye 24 Saat Açık Diş Hekimi
GSM İletişim Tel: 0533 582 82 79 – Acil Diş Hastanesi

Fena halde kalabalık ve yoğun bir semt olan caddemizin her alanda olduğu gibi sağlık kuruluşları açısından da oldukça gelişmiş bir şehirdir. Her türlü tedavi yönteminin uygulandığı devlet hastaneleri haricinde özel hastanelerde oldukça çoğunluktadır.

  • Ümraniye 24 saat açık diş hastanesi kliniği dolgu restorasyon ve yenileme hizmeti
  • Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi
  • Gece açık diş tedavisi protez tamiri
  • Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
  • Cumartesi ve pazar günü 7/24 açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var.,
  • Ümraniye acil dişçi hastanesi polikliniği çocuk diş hekimi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Unutulan bir nokta var ki o da ağızın sindirimin başlangıcı olduğudur. Her ne olursa olsun evde yapılan bakımlarla birlikte bir sorun yaşanmasa dahi uzman diş doktoru kontrolünden geçilerek gerekli bilgiler her zaman alınabilir. Bu sayede ağız ve diş sağlığı çok daha uzun ömürlü korunabilir. Yani ağız bakımının ihmal edilmesi beraberinde dişlerin sağlığının bozulmasına ve sindirimle ilgili sıkıntılar yaşanmasına sebep olabilir. Gün içerisinde tüketilen tüm besinler ağız yoluyla sindirilir. Bu da çiğneme fonksiyonunun önemini vurgulamaktadır. Bu hastalıkların erken teşhisi için polikliniklere gidildiğinde iyileşme şansları daha yüksektir. Ancak uzman bir diş doktoru kontrolü yaptırılmadığında diş kaybına kadar varabilen sonuçlar yaşanabilir.

Mide gazı dışında konuşma, gülme gibi yetilerde ağız yoluyla gerçekleştirilir. Bu işlevlerde insan yaşamında son derece önemli fonksiyonlardır. Eğer ki dişlerde sorunlar yaşanmaya başlanırsa katı besinlerin parçalanması zorlaşabilir, konuşma esnasında güçlük çekilebilir hatta telaffuzlarda sıkıntılar yaşanabilir.

Doktorun öngördüğü ölçüde ilaç kullanımı ardından diş doktoru aynı dişi ya da diş etini tekrar inceler. Hastaya ilgili durum ardından yapılması gereken tedavi yöntemi hakkında bilgi verir. Ağız sağlığında genellikle iki hastalıkla karşılaşılır. Tükürük bezlerinden salgılanan sıvıyla besinler yumuşatılarak sonrasında çiğneme fonksiyonuyla parçalanır ve sindirilebilmesi için hazır hale gelir. Tüm bu işlevlerin yerine getirilebilmesi için de her organın sağlıklı olması gereklidir. Sağlıksız olması kötü bir seçenektir. Bu seçeneğe göre kendinizi ayarlayınız.