Tarabya Acil Diş Hastanesi | 0533-582.82.79 | Nöbetçi Diş Hekimi Tarabya

Tarabya 7/24 Saat Açık Diş Hekimi, Acil Diş Hastanesi Tel: (0212) 283 59 47 GSM: 0533 582 82 79

Sindirim sisteminin başlangıcı ağız boğaz dil olarak kabul edilir. Tüm besinlerde ağız yoluyla tüketilir. Tüketilen besinlerin sindirilebilmesi için parçalanması ve hazırlanması dişler tarafından yapılır. Bu sebeplerden dolayı ağız ve dişlerin bakımı son derece önemlidir.

Bayramda ve tatil günlerinde açık diş terapisi,
Tarabya nöbetçi diş hekimi kliniği ile çocuklar için ağrısız diş çekimi kaliteli tedavileri,
Gece açık diş tedavisi protez tamiri, yenileme işlemleri ile düzetmelerinizdir.
Tarabya acil dişçi hastanesi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.
Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vesaire gibi kişiye özel uygulamalar,
Tarabya 24 saat açık diş hastanesi içinde çocuk diş hekimi acil tedavisi yenileme işlemleri rahatınıza göre uygulanır.
Bu alanların temizliğiyle bakımına önem verilmeli, aynı zamanda düzenli olarak yapılmalıdır. Ağız sağlığı için temizliğinin yanı sıra bazı dış etkenlerin oluşturabileceği olumsuz durumlarında önüne geçebilmek mümkündür. Ayrıca ağız içinin sağlıklı olması konuşma, gülme, çiğneme gibi yetilerin rahatlıkla kullanılmasını sağlar. Çok fazla sıcak olan besinlerin tüketilmemesine dikkat edilmelidir. Çünkü aşırı sıcak ağız içindeki dokuların yanmasına sebep olabilir.

Eğer ki ağız içinde yara oluşumu gerçekleştiyse doktor kontrolüne başvurularak iyileştirilmesi için gerekli önlemler alınabilir ya da yöntemler uygulanabilir. Bir başka ağız bakımı ise dişlerin fırçalanmasıdır. Ayrıca yenen yiyeceklerden sonra ağız içi suyla çalkalanarak besin artıklarının temizlenmesi sağlanıp bakteri oluşumu önlenebilir. Tüketilen tüm besin artıkları dişlerin aralarında kalabilir ve bunların fırçalama yöntemiyle temizlenmesi gereklidir. Böylelikle diş çürümelerine karşı önlem alınmış olunur. Ağız kokusundan şikayetçi olan birçok kişi, bu kokuya çürüklerinde neden olduğunu unutmamalıdır. Flor oranının fazla olması ise dişlerde sararmalara yol açabilir. Besin artıklarının parçalanmasını sağlayan bakteriler tarafından salgılanan salgılardan dolayı “diş plağı” oluşur. Bu tür etkenlerden dolayı ortaya çıkan asitlerden dolayı da diş minesi ve kemiği zarar görerek oyuklar oluşur. Oluşan bu oyuklara ise kavite denilir. Tıp ismi ile denilebilir.

Yapılan araştırmalardan pek yavaş olarak, düzgün olmayarak elde edilen sonuçlara göre çocukların birçoğunda dişlerin çürük olduğu görülmüştür. Bu tür durumların oluşmasını ağızdaki bakteriler sağlar. Bakterilerin yanı sıra vatandaşların arasındaki besin artıkları ve diş yüzeyindeki duyarlı bir yüzey oluşması da çürükler için etken faktörlerdir. Dişlerin çürümesindeki bir diğer unsurda yoğun karbonhidratlı yani şekerli olan besinlerdir. Birden fazla nedenden dolayı ortaya çıkabilen diş çürükleri için bir başka sebepte suda bulunan flor eksikliği olmaktadır. Bu madde diş minesi direncini arttırır ve böylelikle çürüklerin oluşmasını engeller. Bu engeli hemen aşmanızı tavsiye ederiz. Lütfen her yazılanı dikkate alınız.