Tuzla Acil Diş Hastanesi | (0533) 582-82-79 | Nöbetçi Diş Hekimi Tuzla

Tuzla 24 Saat Açık Diş Hekimi
Telefon: 0533 582 82 79 – Acil Diş Hastanesi

Ağız içindeki çürümeler üç farklı sebepten dolayı oluşabilir. Hassas bir yüzeye sahip olunması, bakterilerin oluşumu için uygun zemin oluşturulması yani yemek artıkları ve son olarak asit oluşumunda etken olan mikroorganizmaların varlığıdır. Bu üç etmen arasında da en etkili olan yoğun şeker oranına sahip olan başka bir deyişle fazla karbonhidratlı besin tüketilmesidir. Bunun yanı sıra ağız gargarası yapılabilir. Eğer ki gün içerisinde tüketilen besinlerden sonra diş fırçalama imkânı bulunmuyorsa musluktan akan duru suyla ağız içi çalkalanarak yemek artıklarının büyük kısmı temizlenebilir.

Tuzla 24 Saat Açık Diş Hastanesinde Neler Yaptırabileceğinize Bir Göz Atalım.
A| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi,
B| Gece açık diş kanal tedavisi %100 ağrısız olarak yapılıyor.,
C| Tuzla nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| Bayram ve tatil günlerinde açık çocuk diş terapisi genel uygulamalarımız olabilir.
F| Tuzla acil dişçi hastanesi kliniği telefon numarasını alıp 7/24 saat açık olan çocuk diş hekimi kliniğimizi arayabilirsiniz.

Ofis tarzı uygulamalarla son derece basit şekilde ağız temizliği sağlanabilir. Ancak bu temizlik adımlarının düzenli yapılması gerekir. Mutlaka sabah ve akşam olmak üzere en az iki kez dişler fırçalanmalıdır. Diş fırçasının yapısı ise çok sert olmamalıdır, çünkü asıl önemli olan fırçalama tekniğidir. Çünkü ağız içerisinin temizlenmemesiyle dişlerin üzerinde tabaka oluşumu olabilir.

Oluşan bu tabakaya ise plak adı verilir. Bu plaklar ağız içerisindeki bakterilerin diş yüzeyinde tutunmasını kolaylaştırarak dişlere zarar verilebilmesini kolaylaştırır. Tabii ki bu kimsenin yaşamak istemeyeceği bir durumdur. Çünkü dişin yüzeyinde tutunan bakteriler zamanla diş minesine zarar vererek oyuklar açılmasına sebep olur. Bu oyuklardan zarar vermeye devam eden bakteriler zamanla sert dokudan yumuşak dokuya ulaşırlar ve böylece diş çürümeye başlayarak ağrılar hissedilmeye başlanır. Çünkü kanama başlangıcı aynı zamanda iltihaplanmanın habercisi de olabilir.

Tuzla acil diş hastanesi gerekli kontrollerin yaptırılmaması ve gerekli önlemlerin alınmamasından dolayı durum daha da ciddileşerek çene kemiğine kadar ilerleyebilir. Diş etlerinde yaşanan ciddi boyuttaki rahatsızlıklarda dişlerin kaybedilmesiyle sonuçlanabilir. Eğer ki bu durumlar yaşandığında doktora gidilmezse sonuç diş kaybı olabilir. Bu ise ağız sağlığının fazlasıyla olumsuz etkilenmesine neden olacaktır.

Damak ağız dil mikroplanma neden, en önemli sorunların başında gelmektedir. Ağız temizliğinin iyi ve düzenli yapılmamasıyla son derece yakın ilişkisi bulunan bu hastalık diş etlerinin kanamaya başlamasıyla kendisini gösterir. Bu durumun yaşanmasıyla birlikte kesinlikle bir diş hekimi ile görüşülmesi gereklidir. Hemde acil olarak yerine getirilir. Bir emir almak gibidir.