Maslak Acil Diş Hastanesi | 0533 582 82 79 | Nöbetçi Diş Hekimi Maslak

Maslak 7/24 Saat Açık Diş Hekimi – Acil Diş Hastanesi

İletişim GSM Tel: 0533 582 82 79

Fena olan dişlerin son aşamasına gelen uzman doktor, implant nasıl yapılır gibisinden sorusunu da kimyasal olarak tamamlamak üzeredir. Faaliyetlerimiz genel olarak şunlardan ibarettir; Maslak 24 saat açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi, gece açık diş tedavisi kanal tedavisi, bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır, cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi, acil dişçi telefon numarası, Maslak nöbetçi diş hastanesi kliniği protez onarımları yapılmaktadır. Ayrıca çocuk diş hekimi bulunuyor.

İyileşmesi tamamlanan diş eti, artık kapanmıştır ve üzerine protez kalıbının yerleştirilmesi için uygun hale getirilmiştir. Vida üzerine yapay diş kalıbı, döndürülerek ya da doğrudan yerleştirilir. Bazı uygulamalarda, kalıcılık için, içerisine tutucu jeller de konulur ki, bu jeller kuruyup maksimum tutunum yüzeyi sağlar. Artık kalıp da vida üzerinde oturur ve hastanın alışma sürecine girilir.

Bu aşamadan sonra artık tedavi sürecinden çıkılıp, alışma sürecine girilmiştir. Ortalama olarak, protez yaptıran bireyler, dört ile yedi günlük süre zarfı içerisinde protez kalıplarına tamamen alışırlar.

İlk 2 ay, ayda iki kere, sonraki 4 ay bir kere ve ondan sonraki altı aylık zaman diliminde de, iki ayda bir kere oturum kontrolleri hekim tarafından yapılır. Bu kontroller rutin olup, yaptırılması zorunlu olmasa da önerilir. Çünkü, protez kalıbınızda olası bir kayma, şekil değiştirme gibi durumlar varsa, bunların en erken sürede tespit edilip önlemlerinin alınması gerekmektedir. Çünkü insanlar aynanın karşısına geçtikleri andan itibaren güzel bir yüz ve sağlıklı bir beden gördüklerinde mutlu olurlar.

Kendilerini en iyi şekilde hissetmesini sağlayan ve herhangi bir beklenti içerisine girmeyen bedenimiz de, ilerleyen yaşla beraber büyür ve yaşlanır. İlerleyen yaş, bizlerden birçok şey almaktadır. Eski dinamikliğimiz, eski güzelliğimiz ve görünüşümüz, bu ilerleyen yaşın bize getirdiği ve bizden aldıklarının sadece bir kaçıdır. Bunlara ek olarak mutluluğunuzu da katabiliriz. Yaşlılık belirtisi olarak bize öncelikle enerjide düşüklük, daha sonra da bazı sağlık sorunlarıyla sinyal vermektedir. Oldukça yavaş iş yapan, çabuk yapmayan şahsiyetler daima iyidir.

Zamanla yaşlanan bedenimiz sonucunda hepimizin yaşayacağı diş eksilmeleridir. En güzel anlarda güldüğümüz ya da kendimizi ifade ederken konuştuğumuz anda inci gibi parıldayan dişlerimiz zamanla diş dizisindeki yerinden ayrılır. Bu öncelikle diş estetiğinde kayıplara ardından dişlerin fonksiyonlarında bozulmalara neden olur. Diş estetiği dediğimiz zaman ilk aklımıza gelen ise gülüş olmalıdır. Güldüğünüz anda bir inci gibi parıldayan ve sıralanmış dişlerinizde herhangi bir eksilmeler olduğu anda önce siz daha sonra da etrafınızdaki kişilerin bu eksilmeler dikkatini çeker. Dikkat ne doğrultuda olursa o kadar iyi olur.