Gültepe Acil Diş Hastanesi | (0533) 582-82-79 | Nöbetçi Diş Hekimi Gültepe

Gültepe 24 Saat Açık Diş Hekimi Telefon: 0212 283 59 47 – Acil Diş Hastanesi

Diş ağrısı nasıl geçer diyorsanız yaptıklarımızı sayıyoruz; Genel olarak gece dahilinde protezlerde uygun görülürse yapılmaktadır.

  • Bayram ve tatil günlerinde 24 saat açık diş terapisi
  • Gültepe 7/24 açık Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
  • Gece açık diş tedavisi protez tamiri
  • Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
  • Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var.,
  • Gültepe acil diş hekimi hastanesi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.
  • Çocuk diş hekimi ve dolgusu uygulama teşhis röntgen işlemleri.

Besinlerin hepsi ilk olarak dişlerimiz tarafından öğütülmektedir. Dişler tarafından öğütülen bu besinlerin bir kısmı sindirime katılırken, yutulamayacak kadar küçük olanları da ağız içerisinde ve dişlerin arasında birikmektedir. Yaşamsal faaliyetlere devam edebilmek ve vücudun gereksinim duyduğu yapıları sağlamak adına gün içerisinde belirli aralıklarla besin tüketimi yapmamız gerekmektedir. Biriken bu besin artıkları eğer temizlenmezse başımıza büyük dertler açabilmektedir.

Estetik restoratif işlemler diş rengindeki restorasyonlar, diş beyazlatma ve lamina veneer restorasyonlar bu birimimiz tarafından uygulanmaktadır. Diş taşlarının oluşumunu tetikleyen bu artıklar zamanla diş çürümelerine kadar yol açabilmektedir ve diş çürükleriyle karşılaşan kişiler büyük şiddetli ağrılara mağruz kalmaktadırlar. Bu sorunun ardından da kişiler diş ağrısı nasıl geçer diye arayışlara girmektedir. Kişilerin bu sorunlardan kurtulabilmeleri için öncelikli olarak bir diş hekimine gitmesi gerekmektedir. Diş hekimlerinin yaptığı muaeneler sonucu eğer bir yol varsa uygulanır ama yoksa üzgünüm ki mevcut dişinin çekilerek soruna son verilmek istenecektir. Her zaman da istenmiştir.

Başınıza her ne sebepten olursa olsun diş ağrısı problemi gelirse sizleri zor anlar bekliyor demektir. Çünkü adeta içten içe sizi kemiren bu ağrı sadece ağız içerisinde değil başınızda herhangi bir noktaya da etki edecektir. Karanfilin uyuşturucu etkisiyle beraber bu noktada ağrının şiddetini azaltabilirsiniz. Buna ek olarak bir kürdan yardımıyla çok baskı yapmadan dişinizin içerisinden birikmiş olan besin artığını çıkarmayı deneyebilirsiniz Özellikle kulak ve boyun ağrılarının kimi zaman sebebi dişlerde meydana gelen ağrılardır.

Doktor tarafından da desteklenen bazı yöntemler bu ağrıları gidermekte sizlere yardımcı olabilmektedir. Örneğin çürük bir dişiniz var ve doktora gitmek için uygun vaktiniz yoksa öncelikli olarak dişlerinizi fırçalayın. Çünkü çürük dişinizin bulunduğu yere sıkışmış olan besin artıkları ağrıların şiddetini artırmakta ve kimi zamanlarda ağrıların asıl sebebi olmaktadır. Buna rağmen sonuç alamamış ve bu diş ağrısı nasıl geçer diye arayış içerisine girmişseniz farklı yollar deneyebilirsiniz. Ama sonunda pişman olmayın. Anlaşmalar olursa daha güzel tedaviler olabilir.