Porselen Diş Fiyatları 2024 | İstanbul Diş Kliniği

Porselen Diş Kaplama Fiyatları 2024 Yılı TDB Maliyetleri

İnsanların görünümlerini çok ciddi bir şekilde değiştiren şeylerin başında hiç şüphesiz ki ağız yapısı geliyor. İnsanlar kendilerini ne kadar iyi bir görünüşe ulaştırmak isterse istesin hiç önemli değil, ağız kısmında arzu edilen güzel görüntü elde edilemiyorsa meydana gelecek olan sonuçlar asla insanları tam anlamıyla tatmin edemeyecektir. Sonrasında ise teknolojinin de ilerlemeye başlaması ile birlikte bu durumda çok ciddi değişimler meydana geldi. Geçmiş dönemlerde bu konuda çok fazla düşünceler yoktu ve bundan dolayı da önlemler alınamıyordu. Bunun sonucunda da çok kısa bir süre içerisinde ağız bölgesindeki sorunlar tahmin edilenden çok daha ciddi bir görüntüye ulaşabiliyordu. Şimdilerde ise artık ağız ve diş sağlığı konusunda tahmin edilenden çok daha etkili çalışmalar yapılmaya başladı. Bu konuda en ufak bir sorun meydana geldiği zaman hiç vakit yitirmeden önlemlerini alıyor ve bakım işlemlerini aksatmadan da gerçekleştiriyor. Ve en son olarak da kendine özen gösteren, ağız sağlığını uzun süreler boyunca sağlıklı bir şekilde dişlerini kullanmak isteyen insanlar da ucuz hesaplı porselen diş fiyatları ve bu tedavi şeklinin hangi avantajlara sahip olduğu konusu araştırıyorlar.

  • Genellemeli Metal Porselen Liste Maliyetlendirilmesi.
  • Tek diş geçici kuron: 100-150 TL.
  • Abument harici implanta porselen uygulaması: 700-850 TL.
  • Veneer kuron: 750-900 TL.
  • Yaprak porselen uygulaması: 1250-1400 TL.
  • Metal desteksiz tam seramik kuron: 1250-1600 TL. olmaktadır.

Tedaviden faydalanan kişiler doğal bir görünüme sahip olur. Aynı zamanda ağız bölgesinin işlevselliği anlamında hiçbir sorunun meydana gelmemesinin elde edilmesi adına kullanılacak yöntemler araştırılırken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan bir tanesi ağız ve çene yapısı nasıl ki bir süre sonrasında birbirinden farklı nedenden ötürü zayıflamaya başlarlarsa yaptırılacak olan bu modellerin de zayıflamaya başlayabileceğidir. Tedavinin en doğru şekilde yapılmasından hemen sonra uzun süreler boyunca hiçbir sorun yaşanmadan bu parçaları kullanımına devam edilebilmektedir. Fakat yaptırılacak olan ürünler de aynı normaldekiler gibi ne kadar iyi bakılırsa bakılsın bir süre sonrasında zayıflamalar kendini gösterecektir.

Buna rağmen diğer türlere oranla bu tarz ürünlerin kullanım süresi tahmin edilenden çok daha uzun olmasından ötürü de birçok insan tarafından sıklıkla tercih edilen bu tedavi türü ile alakalı inceleme yapan insanların büyük bir kısmı ne yazık ki yalnızca porselen diş kaplama fiyatlarına bakıyor. Böyle olunca da daha öncesinde bu tarz bir çalışma yapmamış olan doktorlar tarafından uygun fiyatlara yapıldığı söylenilen tedavi türlerinden ötürü bir süre sonrasında ağız bölgesinde farklı sorunlar kendilerini göstermeye başlamış oluyor. Bu tarz sorunların önüne geçmek adına ise mutlaka en iyi doktorları bulmak hiç olmadığı kadar büyük bir öneme sahip olabiliyor. Böylesi tedavi türlerinde kesim çok önemlidir. Milim farkı ile alınan yanlış ölçülerin sonrasında bile ortaya düşünülenden çok daha kötü sonuçlar çıkabilir. Bu tarz durumlarda ise düzeltilme çalışmalarına hemen başlanmış olsa dahi ortaya ne yazık ki istenilenden çok daha farklı görüntüler çıkmış olacaktır.

Yapılacak olan araştırmada da görülebileceği üzere aslında bu uygulama kendi içerisinde de birbirinden farklı alt kategorilere ayrılmaktadır. Lamine kaplama, full, metal destekli ya da zirkonyum destekli kaplama seçenekleri arasından en uygun olanlarının seçilmesinden sonrasında doktorlar çok kısa bir zaman zarfında herhangi bir sorun yaşamadan çalışmalarına başlayacaktır. Genel olarak insanların büyük bir kısmı full diye tabir edilen tedavi türünü seçmeye çalışıyorlar. Çünkü bu tarz kaplamaların alt kısımlarında güçlendirilmiş olan porselen kullanılmakta. Fiyatlar da doğal olarak kullanılacak materyallere ve dişlerin yapısına bağlı olarak değişim göstermektedir. Dolayısıyla en etkili sonuçların elde edilmesi adına öncelikli olarak yapılması gereken şey iyi bir doktor ile iletişime geçmek olmalıdır. Doktorun yapmış olacağı muayene sonrasında kaç seansta hangi işlemlerin yapılacağı bilgisine ulaşılacaktır. Böylece hemen gerekenleri yapabilirsiniz.

Porselen Diş Kaplama Kaç Günde Yapılır?

Hastalar tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesi de porselen diş kaplamanın kaç günde yapıldığıdır. Pek çok metal olmayan metalin farklı elementler ile karıştırılması sonucu yüksek ısılarda işlenmesi ile oluşturulan inorganik bir maddedir. Büyük bir seramik grubunun elemanı olan porselenler killi topraktan yapılan maddelerdir. Bu nedenle sağlık açısında herhangi bir olumsuz veya yan etkisi bulunmamaktadır. Test sonuçlarına istinaden yazılmaktadır.

Dişlerimize uygulanan porseleni oluşturan üç ana madde vardır. Bunlar; kaolin, feldspar ve kuartz adında ki maddelerdir. Diş estetiğinde son zamanların yaygın olarak yapılan porselen kaplama tedavisinde kullanılan malzemelerin sağlığa hiçbir zararı bulunmamaktadır. Diş estetiğinde kullanılan porselenler yaklaşık olarak 900 ile 1300 derece arasında pişirilmektedir. fırınları özel yapım Alman malı olan ivoclar kullanılır.

Porselen diş kaplama tedavisi özellikle diş kaybı yaşayan ve çiğneme fonksiyonlarını yerine getiremeyen hastalarda kullanılmaktadır. Porselen kaplamanın tedavisi süresi düşünüldüğü kadar uzun değildir. Porselen kaplama yaptırmak isteyen bir hasta diş hekimine gittiği gün dişlerinden ölçü alınır ve porselen tozlarının serpilmesi kaynağından yapılması için aynı gün siparişi verilir. Daha sonra hastanın diş yüzeyi kaplamalar gelene kadar diş hekimi tarafından iyice temizlenir. Sonrasında dişlerin üst katmanı bir miktar inceltilir. Bunun nedeni kaplamaların dişlere iyice oturmasını sağlamaktır.Porselen kaplamalar gelene kadar hastaya geçici olarak geçici kaplamalar takılır. Porselen kaplamaların yapılış süresi en fazla iki hafta kadardır. Bu süre zarfında hasta sert yiyeceklerden kaçınmak zorundadır. Porselen kaplamalar geldikten sonra hastanın dişlerinde bulunan geçici kaplamalar çıkarılır ve yerine hastaya özel olarak yapılan porselen kaplamalar takılır. Bu aşamada kişinin tedavisi sona ermiş olur. Porselen kaplama tedavisi maksimum 3 hafta kadar sürmektedir. Porselen kaplama tedavisi 18 yaşından büyük her hasta tarafından yaptırılabilir. Ayrıca bu yapılan işlem uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanılmaktadır. 25 sene bile rahatlıkla kullananlar bulunur.

Porselen Kaplama Diş Yapımı Nasıl Oluyor?

Seramik dişe sahip olmak isteyen her hasta muayene sonrasında herhangi bir pürüz çıkmaz ise diş ölçülerini aldırır. Diş ölçülerini alan diş hekimi, her diş için her dişin kendi boyutunda kaplama yapılabilecek şekilde porselen maddelerini hazırlar. Hazırlanan her porselen parçası kesinlikle kişiye göre hazırlanır. Hemen ardından da uygulamaya geçilir ve porselen dişe eklenmiş olur. Bu sayede çok daha beyaz ve belirgin bir diş yapısı ortaya konmuş olur. Hemen ardından ise; porselen kullanan kişilerin alışma süreci gelir.

Porselen kaplama diş kullanımı temizlik ve titizlik gösterilmesi gereken ve kesinlikle hatalı bir durumda yapılan tüm uygulamaların çabucak boşa gidebileceği bir durumdur. Porselen diş uygulaması yaptırmadan önce mutlaka bir hekimin de fikrini almalısınız.

İşlemdeki temel amaç, en doğal çiğneme, konuşma ve görüntüyü elde etmektir. porselen diş uygulaması; Herhangi bir sebeple diş kaybını yaşayanlara, dişlerinde kırık, sararma, renk değişimi ve asimetrik görüntüye sahip kişilere, ortodonti tedavisinden korkan kişilere, diş gelişimini tamamlamış olan 18 yaşından büyük herkese yapılabilir.

TDB Klinik Porselen Kaplama Tarifesi
Metal Destekli Porselen (GC)
Kdv Hariç 700 TL
Metal Destekli Porselen (Noritake)
Kdv Hariç 700 TL
Metal Destekli Porselen (e-max)
Kdv Hariç 1000 TL
Veneer Kuron (Akrilik)
Kdv Hariç 540 TL
Veneer Kuron (SPorselen)
Kdv Hariç 700 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Porselen) (Abutment Ücreti Hariç)
Kdv Hariç 700 TL
Tomografi (Bölgesel)
Kdv Dahil Ücretsiz
Tomografi (Tek Çene)
Kdv Dahil Ücretsiz
Tomografi (İki Çene)
Kdv Dahil Ücretsiz
Kanal Tedavisi – Tek Kanal (Dolgu Hariç)
Kdv Hariç 395 TL
Kanal Tedavisi – İki Kanal (Dolgu Hariç)
Kdv Hariç 695 TL
Kanal Tedavisi – Üç Kanal (Dolgu Hariç)
Kdv Hariç 925 TL

Porselen Diş Kaplama Uygulama Süreçleri

Uzun süredir herkesin yaptırdığı bu tedaviyi yaptırmadan önce sürecin nasıl ilerleyeceğini bilmek önem arz etmektedir. Metal kaplamalardan daha estetik olan porselen diş süreçleri hakkında aşağıdaki sıralayabiliriz – Süreç toplamda iki veya üç seans sürer. En önemli aşama, kaplamanın laboratuvar kısmıdır. Dişin ergonomisinin ve rahatlığının sağlanması diş kaplama sürecinden daha fazla zaman almaktadır ve daha detaylı işlemler gerektirir. Laboratuvar aşamasında dişlerin kişinin ağız yapısına uygun olarak yapılması ve ince ayarların dikkatle yapılması çok önemlidir. Bu, haliyle biraz zaman almaktadır. Doktorunuzla beraber porselen yaptırmaya karar verdiğinizde, ilk olarak dişlerinizin ölçüsü alınır.

Proteze uygun olması açısında yapılan milim kesim işlemi laboratuvara iletilir. Doğru ölçüm yapılması açısından bu aşama için bir seans daha diş hekiminizi ziyaret etmeniz istenebilir.
Son olarak, diş hekiminiz tarafından diş kaplama işlemi gerçekleştirilir. Bu aşamada sert cisimleri dişlerinizde kırma gibi dişinize zarar verebilecek işlemlerden kaçınmanız çok önemlidir. Dişlerinize kaplamalar yapıldı, artık gülüşünüzden çok memnunsunuz. Peki bundan sonra ne yapmak gerekecek diye düşünceye girebilirsiniz.

Porselen dişlerinize kavuştuktan sonra özellikle ağız hijyenine çok önem vermeniz gerekmektedir. Bundan sonra dişlerinizin temizliğine dikkat etmeniz bir hayli önemlidir. Bu yüzden, günde iki kez dişlerinizi fırçalamanız, gargara ve diş ipi kullanmanız şarttır. Günlük diş bakımı hakkında daha detaylı bilgi için bize haber verebilirsiniz.

Porselen Diş Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dişlerinin daha beyaz bir görünüme kavuşmasını isteyen kişiler, uygulamalardan sıklıkla yararlanmaktadır. Bu uygulama öncesinde kişiler porselen diş fiyatlarının nasıl belirlendiğini merak edebiliyor. Öncelikle fiyatlarda dönemden döneme değişiklik olabileceğini sizlere söyleyebiliriz. Porselen diş kaplama yapılacak olan toplam diş adetine göre fiyatlar belirlenir. Bu fiyatlar genel olarak kişiye özel verilmektedir. Fiyat teklifi alabilmek için iletişime geçebilirsiniz.

Porselen diş fiyatları 2022 yılında ne kadar? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*