Ağrısız Diş Çekimi

Ağrısız Diş Çekimi – 24 Saat Acil Diş Çekimleri

7 gün 24 saat açık diş hastanesi içindeki doktorlarımız diş çekimi, bir diş hekimi veya ağız cerrahı tarafından lokal, genel, intravenöz anestezi veya bir kombinasyonu ile nispeten hızlı gerçekleştirilen bir ayakta tedavi prosedürü olarak yapılan, dişin kemikteki soket denilen yuvasından cerrahi müdahale ile çıkarılması işlemine verilen isimdir. Basit diş çekimi ise hasta lokal anestezi etkisi altındayken ağız içinde görünen dişlerin çekiminde kullanılan tekniğe verilen isimdir. Pedodonti bölümünde Pedodontistler (Çocuk Diş Hekimleri), çocukların fiziksel ve duygusal gelişimlerine göre psikolojik yaklaşımda bulunarak tüm bebek, çocuk ve gençlerin tam ağız muayenelerini ve her türlü tedavi ve koruyucu uygulamalarını gerçekleştirmektedirler.

Diş Neden Çekilir?

Yetişkin bireylerde bazı durumlarda dişlerin çekilmesi gerekli olabilir. Her ne kadar süt dişlerinin çocuklukta yerini alan yetişkin dişlerinin ömür boyunca kullanılması ideal olsa bile, birden fazla nedenden dolayı diş çekimi gerekebilir.

Bu nedenler arasında en yaygını dişlerin travma ya da çürüme nedeniyle tamir olamayacak kadar hasar görmüş olmasıdır. Bunun yanı sıra diş hekimleri, özellikle çeneye tam anlamıyla sığmayan çok sayıda dişin bulunduğu ortodonti tedavisi gerektiren vakalarda ağız içinde ön hazırlık için diş çekimini uygun görebilir. Yine benzer durumlarda diş etinin üzerine çıkmamış dişler, ya da 20’lik yaş dişleri için gömülü diş çekimi müdahalesi gerçekleştirilebilir.

Eğer diş çürümesi veya hasarı diş içinde bulunan sinirler ve kan damarlarından meydana gelen çekirdek olan diş pulpasına kadar yayıldıysa, ağızdaki bakteriler buraya girerek enfeksiyona neden olabilir. Bu genellikle kök kanal tedavisi ile düzeltilebilir, ancak enfeksiyon çok şiddetli ise ve antibiyotikler veya kanal tedavisi yeterli gelmezse enfeksiyonun yayılmasını önlemek için diş çekimi gerekebilir.

7 24 Saat Açık Dişçi Ağrısız Tedavi Yaparmı?

İnsanlar çene yapısı üzerine sıralanmış olan dişlerinin bazıları çeşitli nedenlerden dolayı çektirmek zorunda kalabilir. Süt dişler zamanla düştükten sonra kalıcı dişler yerini alır ve ömür boyu çene yapısı üzerinde kalabilir. Ancak çeşitli ağız ve diş rahatsızlıkları dişlerin çekilmesine yol açabilir. Ayrıca çene yapısı sığmayan dişlerinde çekilmesi gerekebilir. Ortodonti tedavileri için çene yapısına sığmayan ya da dizilimi etkileyen dişlerin çekimi gerçekleştirilebilir. 20 yaş dişleri rahatsızlıklara yol açıyorsa ya da komşu dişlerine zarar vermeye başladıysa bu dişlerinde çekimi gerçekleştirilebilir.

Acil Diş Çekimi Ücreti Ne Kadar?

Diş çekimi fiyatları, çekilecek olan dişin durumu, diş etlerine verdiği zarar ve diğer uygulanacak prosedürler dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Bu nedenle diş çekimi ücreti kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ancak ortalama olarak tek diş çekimi fiyatı 300 – 750 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*